Hlavní navigace

Chorvatsko trápí studentky v jiném stavu. Některé o těhotenství vůbec nevěděly

Redakce

Střední obchodní škola v severochorvatském Bjelovaru zažívá babyboom. Ten se ale netýká učitelského sboru, ale studentek.  V posledních týdnech otěhotnělo nejméně osm dívek, dvěma z nich bylo jen patnáct let, napsal zpravodajský server Croatian Times.  Vedení vzdělávacího ústavu sleduje nový trend s obavami. Těhotné studentky zde byly pravidelně, nikdy však v takovém počtu. Dívkám je škola nicméně připravena pomoci. 

Doba čtení: 1 minuta

Střední obchodní škola v severochorvatském Bjelovaru zažívá babyboom. Ten se ale netýká učitelského sboru, ale studentek. 

V posledních týdnech otěhotnělo nejméně osm dívek, dvěma z nich bylo jen patnáct let, napsal zpravodajský server Croatian Times. 

Vedení vzdělávacího ústavu sleduje nový trend s obavami. Těhotné studentky zde byly pravidelně, nikdy však v takovém počtu. Dívkám je škola nicméně připravena pomoci. 

„Některé dívky dokonce nedokázaly rozpoznat, že jsou v jiném stavu. Jedna byla těhotná 28 týdnů a nevěděla, co se děje,“ komentovala ředitelka Nataša Vibiralová

Podobný problém řešilo loni na jaře Polsko. Pět žákyň druhého stupně základní školy v Ostrodě na severu země se předčasně stalo maminkami v důsledku „hry“ zvané sluníčko se svými spolužáky.