Hlavní navigace

Stát tajně chystá plán, jak poslat Liberci peníze za MS

25. 5. 2010

Sdílet

Přestože ještě před půl rokem premiér Jan Fischer veřejně sliboval, že nehodlá platit dluhy, které zůstaly v Liberci po organizátorech lyžařského MS 2009, podle informací serveru Aktuálně.cz již existuje dohoda, že stát na poslední chvíli do města pod Ještědem potřebné miliony pošle. Vše se má odehrát krátce po volbách. Redaktorkám Aktuálně.cz rozhodnutí potvrdily hned dva na sobě nezávislé zdroje dobře obeznámené s vyjednáváním na ministerstvu školství.

Přestože ještě před půl rokem premiér Jan Fischer veřejně sliboval, že nehodlá platit dluhy, které zůstaly v Liberci po organizátorech lyžařského MS 2009, podle informací serveru Aktuálně.cz již existuje dohoda, že stát na poslední chvíli do města pod Ještědem potřebné miliony pošle.

Vše se má odehrát krátce po volbách. Redaktorkám Aktuálně.cz rozhodnutí potvrdily hned dva na sobě nezávislé zdroje dobře obeznámené s vyjednáváním na ministerstvu školství.

Dluh po týmu vedeném Kateřinou Neumannovou činí 106 milionů korun. Celková suma je pravděpodobně vyšší. K uvedené částce totiž nejsou přičtené úroky z prodlení.

„Je domluvené, že se o dluh ve výši 80 milionů napůl podělí ministerstva školství a financí. Materiál by měl jít příští pondělí ministrům přímo na stůl,“ popsal pod podmínkou anonymity vysoce důvěryhodný zdroj.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).