Hlavní navigace

Spotřeba nealkoholického piva raketově roste. Češi vedou žebříčky

Petra Pohlová

Pivo je český národní nápoj a Češi vedou statistiky v jeho konzumaci. Zajít si s přáteli na pivo je zkrátka zvyk, který se dědí z generace na generaci. Jenže dát si tradiční „pivko“ a pak sednout za volant je hazard se zdravím i s řidičským průkazem. Obliba nealkoholického piva proto rok od roku roste. Pít nealko je prostě trend.

Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Označení nealkoholické je samozřejmě iluzorní, zcela bez alkoholu totiž z podstaty své výroby – tedy kvašení – ani být nemůže. Aby mohlo být pivo označeno jako nealkoholické, smí obsahovat maximálně 0,5 procenta alkoholu. Toho se dosáhne v zásadě dvěma způsoby. Buď se použijí kvasinky, které vytváří minimum alkoholu, nebo se vyrobí běžné pivo a alkohol se z něho odstraní až dodatečně.

Nepřehlédněte: Pitný režim: Není 2,5 litru denně nesmysl?

Anketa

Jak často pijete nealko pivo?

35 %
37 %
19 %
9 %
Odpovědělo 141 čtenářů.

Za všechno může prohibice

nealko pivo

První pokusy vyrobit nápoj, který by především svou chutí připomínal pivo, ale neobsahoval alkohol, se objevily ve dvacátých a třicátých letech ve Spojených státech v období prohibice. Dalším impulzem výroby je trvalý požadavek islámského světa mít k dispozici nápoj na bázi piva, ale striktně bez alkoholu, a v neposlední řadě je potřeba mít možnost napít se piva, a přitom dodržet restrikce konzumace alkoholu při řízení motorových vozidel.

Historie nealko piva v našich zeměpisných šířkách začala v roce 1975 v Českých Budějovicích. V Jihočeských pivovarech vzniklo legendární Pito, přítel mnoha zedníků a šoférů z povolání. Možná nevíte, že název PITO vznikl spojením první a poslední slabiky slov Pivo a auTO. V roce 1975 bylo vystaveno prvních 3000 hl PITA a v roce 1980 výstav PITA činil již 43 000 hl.

K tématu: Pivo na kole. Je to zločin?

Nealkolické pivo letí

Nealkoholické pivo stále víc a víc upevňuje svou pozici mezi spotřebiteli. Zatímco v roce 2000 vyrobily české pivovary 117 000 hl, v loňském roce to bylo již 579 000 hl. Zvyšuje se i podíl tohoto piva na celkové produkci, loni už to bylo 2,5 % z celkové produkce. Zatímco výroba alkoholického piva se v posledních letech vyrábí plus mínus stejně, čísla u „pita“ raketově rostou. Vyrábí se nejméně 23 značek v 21 pivovarech.

nealko pivo

„Podle slov odborníků se bude spotřeba nealkoholického piva ještě zvyšovat.  Důvody jsou následující: jeho kvalita, chuť i další vlastnosti se výrazně zlepšily, dobře slouží k uhašení žízně, mnohdy lépe než některé nealkoholické nápoje, a proto se stává nealkoholické pivo pro stále více řidičů rozumnou a bezpečnou alternativou, neohrožující bezpečnost silničního provozu,“ tvrdí Ing. František Krakeš z Českého svazu pivovarů a sladoven.

Nabídka je bohatá

Co můžeme v Čechách pít? Hlavní lídrem trhu je Radegast Birell. Donedávna neměl velkou konkurenci a sázel na dobrou propagaci. Velké pivovary a jejich verze bezalkoholového piva mu ale začaly pořádně šlapat na paty. Birell i tak zůstává nadále jednoznačnou jedničkou,  2 ze 3 prodaných nealko piv nesou jeho jméno. Získal ocenění pro nejlepší nealko pivo v Česku za rok 2008 a stejné pocty se mu dostalo i na World Beer Cup 2008 ve světové konkurenci.  Labužníci mohou otestovat i jiné značky, výběr je velký. Například Stella Artois, za kterou si ovšem milovník piva musí připlatit, velmi populární jsou i Svijanský vozka a Staropramen nealko. Dobré hodnocení si  v řadě testů odnáší také Budvar Free. Rozmanitou nabídkou se chlubí Bernard, který má v nabídce hned tři druhy nealkoholického piva včetně Švestky, která – jak již z názvu vyplývá – sází na příchuť modrého ovoce. Nabídku doplňuje například ZUBR Free či Starobrno Fríí.

Napsali jsme: Biotop – kde nakoupíte bio pivo a bio čokoládu

pivo

Až donedávna bylo nealkoholické pivo k dostání pouze v lahvi či v plechovce. Ale i to je již minulostí. Pivovary na rostoucí poptávku zareagovaly rychle a v dobré restauraci tak už není problém dostat točené nealko pivo.

Nealkoholické pivo tak u řidičů poráží to alkoholické. To potvrzuje i Petr Hauskrecht z pivovaru Starobrno. „Řidiči, kteří si dříve k menu v restauraci dávali například jednu třetinku desetistupňového piva, si dnes raději objednávají pivo nealkoholické. Mají totiž strach, aby nepřišli o body, případně aby kvůli alkoholu nepřišli o řidičský průkaz a kvůli tomu třeba i o práci. Tito lidé dnes proto nechtějí nic riskovat a objednávají si nealkoholické pi­vo.“

Diners_Vanoce2019

Čtěte také: Pijeme opravdu na zdraví

Zdravé pití

Pivo bez alkoholu má podobně jako to alkoholické příznivé účinky na lidské zdraví. Obsahuje vitamíny, minerály a řadu látek, které kladně působí na náš organismus. Pivo zvyšuje chuť k jídlu, a tak přispívá k lepšímu trávení. Pití piva může být také dobrou prevencí proti tvorbě žlučových kamenů a určitého typu ledvinových kamenů. Na závěr máme dobrou zprávu pro dietáře. Nealkoholická piva mají obecně poměrně nízkou energetickou hodnotu. Například nealkoholické pivo Budweiser Budvar má energetický obsah pouze 53 kJ/100 ml.

Foto: http://www.mom­logic.com, http://beerbe­er.org, http://i.ehow.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).