Hlavní navigace

Severočeské farmářské trhy se přestěhovaly

11. 3. 2014

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
Už čtvrtý rok budou moci obyvatelé Ústí nad Labem nakupovat na oblíbených Severočeských farmářských trzích. Změní se však jejich lokalita a den konání.

Severočeské farmářské trhy budou nově v úterý od devíti hodin na Mírovém náměstí. První trh se uskuteční v úterý 11. března.

Adam Weber, organizátor trhů ze spolku Český um – Artificium Bohemicum vysvětluje, jaký je důvod přestěhování: „Po několika letech, kdy jsme hledali pro trhy v Ústí vhodnou lokalitu a mysleli jsme si, že jsme ji už nalezli na prostranství před kostelem Nanebevzetí Panny Marie, se změnil management sousedního obchodního centra, s nímž jsme na pořádání trhů spolupracovali. Nové vedení však má o pořádání trhů vlastní představu. Bez jejich součinnosti se u kostela trhy bohužel pořádat nedají. Rozhodli jsme se proto, že pro trhy najdeme jinou lokalitu. Ve spolupráci s magistrátem jsme vybrali Mírové náměstí. Farmářské trhy by kromě podpory lokálních producentů potravin a umožnění zákazníkům nakupovat kvalitní potraviny měly také sloužit jako nástroj pro oživení centra města, kde je jinak prázdná nevyužitá plocha, a přilákat tak obyvatele zpět na náměstí, jak je tomu v jiných městech. Navíc chceme udržet kvalitu nabízeného zboží a upřednostnit při vytváření skladby trhu hledisko kvality a důvěryhodnosti prodávaného zboží nad kvantitou, a to nám nový prostor a podmínky s ním spojené dokonale umožní.“

Trhy začnou v devět hodin a budou trvat do půl šesté, a to každé úterý. Stěhováním se sortiment nezmění: „Na trzích bude od začátku osvědčená nabídka tradičních produktů, na kterou jsou již Ústečané zvyklí, jako je uzenářské zboží, pekařské výrobky, krůty, ryby a podobně. S postupem času se bude nabídka ještě rozšiřovat podle toho, jak bude začínat zeleninová a květinová sadba a jak bude dozrávat první jarní zelenina a ovoce. Za podpory Ústeckého kraje také budeme pokračovat v certifikaci místních výrobců a prodejců, kteří pak na trzích nabídnou své výrobky, a kromě již tradičních a oblíbených prodejců přivedeme i nové, aby se nabídka trochu obměnila a ještě více zatraktivnila. Připravujeme i další vylepšení a novinky, které budeme představovat během roku,“ říká Adam Weber.

Pod hlavičkou Severočeských farmářských trhů stejného organizátora se konají i trhy v dalších městech, aktuálně kromě Ústí ještě v Teplicích, Chomutově a Kadani, od dubna se přidá Litvínov a Jirkov.

Podrobnosti o těchto i dalších farmářských trzích v celé ČR najdete v našem katalogu farmářských trhů.

FARMÁŘSKÉ TRHY – termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR

Připravili jsme pro vás:

Použité zdroje: TZ Severočeské farmářské trhy

Autor článku

Redaktorka, editorka, dlouholetá šéfredaktorka serveru Vitalia.cz (do června 2022)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).