Hlavní navigace

Registrace na letní Jizerskou padesátku

Helena Singerová

Třetí nejstarší závod na světě v běhu na lyžích – Jizerská padesátka – přilákal i letos v lednu mnoho sportovních nadšenců. Na 42. ročníku startovalo na pět tisíc profesionálů i rekreačních běžkařů. Nyní, když už sníh pomalu taje, se připravuje letní sestra, tedy devátý ročník Cyklo Patria Direct Jizerské 50, která  patří cyklistům na horských kolech. Registrace na závod již začala a skončí 30. května. Můžete se přihlásit on-line. Trati se pojedou dvě, šedesátikilometrová a pro méně zdatné…

Doba čtení: 1 minuta

Třetí nejstarší závod na světě v běhu na lyžích – Jizerská padesátka – přilákal i letos v lednu mnoho sportovních nadšenců. Na 42. ročníku startovalo na pět tisíc profesionálů i rekreačních běžkařů.

Nyní, když už sníh pomalu taje, se připravuje letní sestra, tedy devátý ročník Cyklo Patria Direct Jizerské 50, která  patří cyklistům na horských kolech. Registrace na závod již začala a skončí 30. května. Můžete se přihlásit on-line. Trati se pojedou dvě, šedesátikilometrová a pro méně zdatné šestadvacetiki­lometrová. Start bude 6. června v 9:30 hodin.

Startovné zůstává stejné jako vloni: stihnete-li to do 30. 5. 2009, za start v závodu na 60 km zaplatíte 500 Kč, kratší trať vás přijde na 400 Kč. Později je v obou případech účast o stovku dražší. 

Jizerská padesátka je oblíbený závod, ve kterém nejde ani tolik o vítězství, jako spíše o účast, díky nezaměnitelné atmosféře v krásném prostředí Jizerské magistrály.

Na všechny, kteří se zúčastní letního závodu, čeká stejně jako v případě závodu v běhu na lyžích titul Král či Královna Jizerských hor 2009 a to za to stojí.