Hlavní navigace

Registr pedofilů chce na webu zveřejnit jména i adresy

Redakce

Jména a adresy trestaných deviantů a mapu míst, kde dětem hrozí nebezpečí, má obsahovat soukromý registr. Záměr se nelíbí Úřadu pro ochranu osobních údajů ani policii. Pokud by ale byl provozován ze zahraničí, nic proti němu nezmůžou, uvádí server iDnes.cz. iDnes.cz dále informuje, že registr má vycházet především ze soudních údajů, ale informace o odsouzených pedofilech a dokonce i lidech teprve podezřelých ze zneužívání dětí chce čerpat i z médií.

Doba čtení: 1 minuta

Jména a adresy trestaných deviantů a mapu míst, kde dětem hrozí nebezpečí, má obsahovat soukromý registr.

Záměr se nelíbí Úřadu pro ochranu osobních údajů ani policii. Pokud by ale byl provozován ze zahraničí, nic proti němu nezmůžou, uvádí server iDnes.cz.

iDnes.cz dále informuje, že registr má vycházet především ze soudních údajů, ale informace o odsouzených pedofilech a dokonce i lidech teprve podezřelých ze zneužívání dětí chce čerpat i z médií.

Autoři prý chtějí také sestavit jakousi mapu míst, kam by rodiče neměli pouštět své děti.

Proti registru se staví především Úřad pro ochranu osobních údajů. „Takový seznam by byl v rozporu nejen s českými zákony, ale i s pravidly v Evropské unii,“ řekl iDnes.cz David Pavlát z tiskového oddělení ÚOOÚ. Se zveřejněním nesouhlasí ani policie.

Impulsem ke vzniku veřejného seznamu deviantů byl podle autorů průzkum veřejného mínění. Společnost SANEP zjistila, že existenci takové databáze považuje za nutnou 25 procent dotázaných, zhruba stejné množství lidí by se spokojilo s neveřejným seznamem, k němuž by měla přístup pouze policie.

Zdroj: zpravy.iDnes.cz

Přečtěte si: Pedofil má děti rád