Hlavní navigace

Názor k článku Přístroje alternativní medicíny - okleštěná parodie přírodních věd od Jirlasek - Nechápete asi jednu věc, podobným "homeopatickým šarlatánům" byste...

 • 10. 1. 2012 21:33

  Jirlasek (neregistrovaný) ---.pt.transnet.cz

  Nechápete asi jednu věc, podobným "homeopatickým šarlatánům" byste platil z daní desítky korun za lék, který by polovině lidí pomohl. To není prodělek, ale desítky miliard úspor. A kdyby pomohl desetině, budou uspořené "jen" miliardy. Protože člověk se léčí především sám. Důvěra v léky nebo lékaře (placebo efekt prý vyléčí cca polovinu nemocných) mu v tom účinně pomáhá bez ohledu na skutečnou účinnost.
  Tak tedy teď, oblbnut jinou sortou vydělávající těžké peníze - skupinou farmaceutických firem - přispíváte ochotně stovky a spíš tisícovky korun za mnohem dražší léky a k ménu údivu proto vůbec neremcáte. Podlehl jste tedy jiné rétorice, jiným "šarlatánům".
  Bral jste někdy v dobré víře léky, které vás nevyléčily, ale způsobily vám jiný, těžší problém? Mí známí ano. O DDT se také tvrdilo, že je to neškodný prostředek. Zkuste se zajímat, jak se testují nové léky. Pár let jsem se už nedíval, ale studie kdysi zmiňovaly třebas celých 48 testovaných osob!!! To je na samé hranici statistické významnosti. A výsledky často nejsou zrovna jednoznačně přesvědčivé. Zlatá alternativní medicína alespoň nenadělá vážnou škodu na vašem vlastním těle. Je to prostě alternativa pro ty, co v léky nevěří. Díky za ni.
  Věřil jsem kdysi závěrům spolků typu Sysifos a léta jsem považoval homeopatii za neskutečnou pavědu zcela odporující zdravému rozumu. Stačila změna pohledu, ochota vyzkoušet a najednou nastoupila víra v ověřené účinky. Nestačím se divit. Dnes už vím, že Sysifos jsou svým způsobem zabedněnci - jsou prostě bytostně přesvědčeni o své pravdě a v zatvrzelostí předčí většinu ostatních. Jsou netolerantní a vůbec nepřipouštějí svoji (možnou) omezenost. To by nevadilo, kdyby nemluvili ostatním do toho, jak mají uvažovat a čemu mají věřit. Nedávají ostatním svobodu uvažování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).