Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Přístroje alternativní medicíny - okleštěná parodie přírodních věd od Linda - Nechápu, jak někdo může brát seriózně článek, kde...

 • 16. 2. 2012 0:45

  Linda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nechápu, jak někdo může brát seriózně článek, kde novinář neřekne nic podstatného a sáhodlouze tam řeší problém, že sekretářka pracuje ve firmě pouhých pár měsíců a že mu odmítla vysvětlovat, jak je to s přístrojem a certfikací a vším možným... nevím co očekával. Nevím no, podle mě je docela normální, že ho sekretářka odkáže na pana doktora, tedy na osobu kvalifikovanou, když jí požádá v podstatě o rozhovor. A když se nedovolal, měl napsat mail.

  Pak mě dostává informace ohledně toho, že toho moc nezjistil o přístrojích Oberon a Metatron ( btw, jsou to identické přístroje, jak se mi podařilo zjistit během asi hmmm 5 minut? aneb Metatron je Oberon... složité, nicméně nejsou to dva různé přístroje ) stejně jako není pravda, že o nich nejde nic zjistit. Čistě zkusmo jsem zkusila napsat několika aktivní uživatelům i přímo výrobci ohledně informací. Je zajímavé, že mě do pár dnů přišla odpověď skoro od všech a pan autor u nich nepochodil. Čím to... hm...

  "Jejich prodejce je těžké kontaktovat. Jejich weby připomínají svou strukturou link farmy s množstvím opakujícího se obsahu. Už tohle by mělo na racionálně uvažujícího člověka působit jako varovný signál."
  Zajímavé. Zase... zadala jsem si přístroje co tu zmiňuje... prošla jsem si spoustu jejich webů... žádný problém. Zkusila jsem kontaktovat výrobce. Žádný problém. Tenhle seriózní novinář je vážně kus, jak to jen dělá, že se mu nic nedaří :)

 • 16. 2. 2012 11:31

  Radek John (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Dobrý den, Lindo.

  Od telefonátu do firmy Bioar jsem čekal informace o důkazech účinnosti zboží, které prodává. Jelikož mi žádné neposkytli, napsal jsem aspoň, jak rozhovor proběhl.

  Oberon a Metatron podle mých informací nejsou identické přístroje. První by měla být starší verze druhého, což jsem v textu uvedl.

  Za tvrzením, že weby prodejců alternativně medicínských přístrojů často připomínají link farmy si stojím. Dovolat se prodejcům a provozovatelům přístrojů je opravdu obtížné, ale myslím že se mi to nakonec podařilo v dostatečném množství případů.

  Zdravím.

 • 16. 2. 2012 21:33

  Linda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Dobrý den,

  Čekal jste to od SEKRETÁŘKY, to je v mých očích dosti nepochopitelný zákrok. Neposkytla Vám to zcela správně, protože není kvalifikovaná osoba. Nicméně i tuto možnost ráda prověřím a jakmile něco bližšího vyzjistím, ráda zde podám i informace o tom, zda je opravdu tak těžké tuto firmu kontaktovat, jak tvrdíte.

  Oberon a Metatron jsou sice uváděny jako že jeden je starší, což vlastně i je, nicméně oba jsou na stejné bázi, se stejným hardwarem, se stejným softwarem, se stejnými možnostmi, neboli jinak řečeno jen tomu dali nové jméno a novou krabici ;)

  Dovolat se prodejcům... je možné, že je to obtížné, já zkoušela email a jak jsem již uvedla, bez problémů mi buď odpověděli na dotazy nebo jsme se dohodli na schůzce, kde jsme vše probrali. Být novinářem je těžké, nicméně pokud chci o něčem seriózně psát, tak tomu nějaký čas věnuju, abych nepsala blbosti a doopravdy si něco zjistila.

  Tvrzení ohledně webů Vám neberu, nicméně za svým si také stojím - jako běžný uživatel, který si pročetl Váš článek a čistě ze zájmu věnoval cca týden času takovému hrubému ověřování některých informací, které tam uvádíte ( viz. můj předchozí příspěvek ), mi přišlo, že hodnověrnost Vašeho článku je nic nic nula.

 • 2. 3. 2012 22:13

  Linda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak abychom to uzavřeli. Neměla jsem s kontaktováním firmy nejmenší problém. Domluva adekvátní, upřednostňují osobní kontakt před komunikací na dálku, což velmi oceňuji. A sekretářka správně neposkytuje žádné detailní informace o funkčnosti přístroje. Shrnuto, podtrženo, nevidím jediný problém z toho, co tu popisujete :)

 • 6. 3. 2012 21:35

  Linda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Bohužel :/ teď jsem četla autorův nový článek ( je zajímavé, že se opětovně naváží právě do této firmy, i když údajně se mu s nimi nepodařilo spojit ). Další zajímavostí je, že autor prokázal svou totální neschopnost číst a hodnotit vážně informace týkající se biologie, medicíny, atd. ... tak jsem si našla ten jeho článek o kterým mluví, přečetla si ho, dokonce několikrát a tentokrát nejen že autor mlží, zveřejňuje plévy a nebo píše nesmysly, tentokrát autor sprostě lže ( a nebo neumí číst a nebo komentuje zcela jiný článek, ne ten od dané firmy ), dělá z komára velblouda a na základě holého nic vymýšlí jakési pochybné konspirační teorie. Velice by mě zajímalo, jak takový člověk mohl dostat diplom ( nelže-li o svém vzdělání ) a jak takovému člověku vůbec mohlo být povoleno psát články na dané téma a nějak je komentovat. Po přečtení všech článků, které zde autor zveřejnil, je zcela jasné, že autor svou novinářskou povinnost neplní ani zdaleka, rád shrábne pochvalu za totální nesmysly a lži a možná si na tom dokonce přivydělá. Jsem velice zvědavá, jak autor všem čtenářům zde na serveru své pohnutky vysvětlí.

 • 2. 4. 2012 14:34

  koment (neregistrovaný) 188.175.113.---

  ubohý článek podle mě se záměrem znejistit potenciální zájemce o toto. Většinou již titulky ukazují že tu nejde o nestranný posudek ale je vidět cíl článku. pouze můj názor

  nenechte se odradit

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).