Hlavní navigace

Názor k článku Přístroje alternativní medicíny - okleštěná parodie přírodních věd od Neregistrovaný - Znám regulérní doktorku, která používá vámi zmiňovaný přístroj...

  • 9. 1. 2012 0:40

    Neregistrovaný (neregistrovaný) ---.vscht.cz

    Znám regulérní doktorku, která používá vámi zmiňovaný přístroj Oberon ne na jakésí léčení, ale na analýzu nemocí. Jednou jsem na takovém vyšetření byl a musím říct, že se výsledky cca z 80% shodovaly s problémy, o kterých vím již z dřívější doby, nebo ke kterým mám sklony. O svých dřívějších diagnózách jsem jí samozřejmě předem nic neříkal. Léčení pomocí nějaké zpětné elektro-vazby - to zní samo sebou jako nesmysl; ale jestli dokáže přístroj pomocí impulsů projíždět neuro-cesty a vyhodnocovat změnu síly signálu nebo tvaru nebo kdo ví čeho, poté informaci srovnat s uloženou databází podobných signálů - příslušejících konkrétním nemocem - to bych si bez nějakého důslednějšího prozkoumání netroufl rozhodnout. Zajímavé je, že v článku tvrdíte stále dvě věci - "takovéto přístroje nefungují" a zároveň "nepodařilo se mi o přístrojích prakticky nic zjistit." Máte tedy alespoň vlastní zkušenost? Neobhajuji tímto takové přístroje, ale myslím, že jste jako mnozí další redaktoří výřečnější, než by vám vaše morálka vzhledem ke znalosti věci měla povolit.
    Co se stříbra týče, musím se vás přeptat na zdroj informací. Pokud čerpáte z wikipedie a podobných nevědeckých zdrojů, chápu váš omyl. Bylo provedeno již několik vědeckých studií, které prokazují pozitivní obecně (nejen) protizánětlivý účinek stříbra. Zkuste prozkoumat některé vědecké zdroje (SciFinder apod...), pokud k nim nějakým způsobem získáte přístup. Někteří vědečtí pracovníci právě pracují na výzkumu metody, která má pomoci dostat stříbro "šetrně" do těla, např. vázané v určitém komplexu tak, aby se projevil jeho antipatogenní účinek a navíc, aby bylo stříbro snadno odbouratelné. Jak moc je nebo není účinné koloidní stříbro samo o sobě, ať už zakoupené v nějakém obchodě, nebo úplně obecně - na posouzení tohoto je ještě příliš brzy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).