Hlavní navigace

Pojišťovny šetří na léčbě obézních

Redakce

Tématu léčby obezity se věnuje dnešní MF Dnes. Stále více lidí, kteří by ji potřebovali, totiž zůstává bez pomoci. Za kily navíc nestojí vždy špatné stravovací návyky nebo lenost a v extrémních případech je jediným řešením operace zažívacího ústrojí. Na tu se však dostane mnohem méně pacientů, než by ji potřebovalo, informuje MF Dnes.

Doba čtení: 1 minuta

Tématu léčby obezity se věnuje dnešní MF Dnes. Stále více lidí, kteří by ji potřebovali, totiž zůstává bez pomoci.

Za kily navíc nestojí vždy špatné stravovací návyky nebo lenost a v extrémních případech je jediným řešením operace zažívacího ústrojí. Na tu se však dostane mnohem méně pacientů, než by ji potřebovalo, informuje MF Dnes.

„Kliniky nám vezmou dva pacienty měsíčně, přitom my bychom jim byli schopni dodat třikrát tolik," řekl MF Dnes obezitolog Petr Sucharda. Operací se ročně provede kolem tisícovky, ale podle lékařů by bylo potřeba zvýšit tento počet na pět tisíc.

Zdravotní pojišťovny z ekonomických důvodů výrazně omezují počty pacientů, kterým poskytnou zákroky, jako jsou bandáže žaludku nebo žaludeční bypassy.

Čtěte téma: Obezita zabíjí i v Česku

Počet tlouštíků u nás každým rokem roste. Co jim hrozí? Zjednodušeně a morbidně řečeno: dřív zemřou nebo vážně onemocní.