Hlavní navigace

Podle Čechů začíná chudoba na 18 tisících pro rodinu

Redakce

Rodiče se dvěma školními dětmi a čistý příjem 18 tisíc korun. Podle průzkumu společnosti STEM si nejvíce Čechů představuje právě takhle hranici chudoby. Lidé měli v průzkumu označit částku, na níž pro čtyřčlennou rodinu začíná chudoba. Odpovědi se různily od čtyř do 55 tisíc korun. Průměrná hodnota dosáhla 18 400 korun, medián očištěný od extrémních údajů pak byl 18 tisíc korun.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rodiče se dvěma školními dětmi a čistý příjem 18 tisíc korun. Podle průzkumu společnosti STEM si nejvíce Čechů představuje právě takhle hranici chudoby.

Lidé měli v průzkumu označit částku, na níž pro čtyřčlennou rodinu začíná chudoba. Odpovědi se různily od čtyř do 55 tisíc korun. Průměrná hodnota dosáhla 18 400 korun, medián očištěný od extrémních údajů pak byl 18 tisíc korun.

V průzkumu se také ukázalo, že čím vyšší má člověk příjmy, tím vyšší částku stanovuje jako hranici chudoby. Zatímco pro respondenti s majetkem dosahujícím 100 tisíc korun považují za chudou rodinu se 17 tisíci měsíčně, lidé s majetkem vyšším než pět milionů je hranice chudoby pro rodiče s dvěma dětmi 20 200 korun.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).