Hlavní navigace

Po kině můžete na skleničku, metro pojede až do jedné

20. 4. 2010

Sdílet

Představenstvo Dopravního podniku Praha (DPP) chystá od července zásadní změnu. V pátek a v sobotu by mělo metro jezdit až do jedné hodiny v noci. O změně informoval deník Mladá fronta Dnes. „Náklady na intenzivnější provoz metra se zvýší o 38 milionů korun ročně,“ uvedl ředitel Dopravního podniku Martin Dvořák.

Představenstvo Dopravního podniku Praha (DPP) chystá od července zásadní změnu. V pátek a v sobotu by mělo metro jezdit až do jedné hodiny v noci.

O změně informoval deník Mladá fronta Dnes. „Náklady na intenzivnější provoz metra se zvýší o 38 milionů korun ročně,“ uvedl ředitel Dopravního podniku Martin Dvořák.

Čtěte téma: Jak cestovat s dítětem v MHD, aby nepřišlo o nohu?

Sedmiletému chlapci amputoval eskalátor v pražském metru tři prsty na noze a část nártu. Dopravní podnik však tvrdil, že chlapec porušil přepravní řád a své zranění si vlastně může sám. 

Finanční prostředky by podle listu nemělo být obtížné získat. V představenstvu totiž sedí kromě primátora Pavla Béma také dva jeho náměstci a dva zastupitelé. Rovněž opoziční zastupitelé volají dlouhodobě po větší finanční podpoře pro dopravce.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Čtěte téma: Jsou eskalátory v metru bezpečné?

Pražský Dopravní podnik přišel s projektem bezpečného cestování na eskalátorech.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).