Hlavní navigace

Otěhotněla jsem po výpovědi: Jak je to s mateřskou?

Redakce

Když do plánů na dítě zasáhne výpověď, je to problém. Nárok na mateřskou má totiž jen účastník nemocenského pojištění a od mateřské se odvíjí také rodičovská. Co s tím?  Obecně platí, že na peněžitou pomoc v mateřství (tedy tzv. mateřskou) dosáhne bez omezení ta matka (v případě patřičného odůvodnění a včasné žádosti to může být i otec), která je účastna nemocenského pojištění (OSVČ se k němu mohou přihlásit, zaměstnankyně se ho účastní automaticky) v době nástupu na mateřskou.

Doba čtení: 1 minuta

Když do plánů na dítě zasáhne výpověď, je to problém. Nárok na mateřskou má totiž jen účastník nemocenského pojištění a od mateřské se odvíjí také rodičovská. Co s tím? 

Obecně platí, že na peněžitou pomoc v mateřství (tedy tzv. mateřskou) dosáhne bez omezení ta matka (v případě patřičného odůvodnění a včasné žádosti to může být i otec), která je účastna nemocenského pojištění (OSVČ se k němu mohou přihlásit, zaměstnankyně se ho účastní automaticky) v době nástupu na mateřskou.

Dodatečnou podmínkou je, že nárok na mateřskou má pouze ten pojištěnec, který si nemocenského pojištění účastnil po dobu minimálně 270 kalendářních dní v posledních dvou letech před nástupem na mateřskou. Pokud jste tedy byli v posledních dvou letech delší dobu na neschopence či nezaměstnaní, pak může být váš nárok na mateřskou ohrožen.

serial_prilohy

Situaci dále zamotává (ale ve prospěch nás všech) tzv. ochranná lhůta. Jedná se vlastně o jakousi ochranu matek, které mají například sjednán poměr na dobu určitou nebo otěhotní až po obdržení výpovědi. Tato ochranná lhůta trvá 180 dní (tedy cca půl rok) a počítá se ode dne konce pracovního poměru do doby nástupu na mateřskou.

Podrobné informace a ukázku na konkrétním příkladu čtěte na serveru Měšec.cz.