Hlavní navigace

OpraKavárna: Kavárna, do které se nosí rozbité věci

9. 10. 2015

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Rozbil se vám mobil, tablet nebo třeba deštník? Nechte si je opravit v kavárně, ve speciální OpraKavárně.

OpraKavárna je obdobou světoznámého RepairCafé. Ve spojení s kavárnami vznikají pod názvem OpraKavárna sběrná místa pro drobnou elektroniku, telefony nebo tablety. Prvním místem s licencí OpraKavárna je retro rodinná restaurace Králík v rádiu v Charkovské ulici v Praze. „Našim hostům toho kromě dobrého jídla a pití chceme nabídnout co nejvíc. OpraKavárna nám nejen přivede nové zákazníky, ale podpoříme díky tomu dobrou věc. A to je nejdůležitější,“ říká majitelka kavárny Ivana Karhanová.

Kavárny jsou dalším neotřelým způsobem, díky kterému mohou zájemci nechat pohodlně opravit své rozbité věci a ne je zbytečně vyhazovat a kupovat nové. „Chceme pro naše zákazníky kvalitní servis, ale také pohodlí. V dnešní době, kdy je na všechno stále méně času, jistě lidé uvítají, že mohou spojit příjemné s užitečným: posedět v kavárně, dát si tam schůzku nebo si třeba číst a zároveň přinést na diagnostiku rozbitý telefon či tablet,“ uvádí jednatel společnosti Opravárna Jan Charvát.

Jak to funguje?

Nové sběrné místo pozná každý zákazník jednoduše. Kavárna má označení na dveřích, postupně se budou také objevovat na mapce sběrných míst na www.opravarna.cz. Na místě se bude v určených hodinách nacházet prověřený opravář, který přijímá zakázky a provádí diagnostiku – menší opravy se provádějí přímo na místě, u větších dostane zákazník všechny nutné informace. Takže příště, až se vám rozbije mobil ve chvíli, kdy si chcete popovídat s kamarády, vyrazte do některé z oprakaváren, které začnou na webu přibývat, a zabijte dvě mouchy jednou ranou.

Zakladatelé o OpraKavárně

Opravárna doposud fungovala jen na webu. Sdružuje po celé republice lidi, kteří na jedné straně umí cokoliv opravit, renovovat nebo třeba zašít, s těmi, co naopak potřebují opravu. Web umožňuje zájemcům zadat zakázku a dohodnout se na ceně a průběhu přímo s opravářem.

Vadí nám, že většina výrobků od mobilních telefonů až po lednice či boty je často vyráběna tak, že se krátce po uplynutí záruční doby rozbijí. Současně nastavená ekonomika nás nutí koupit nový výrobek, přestože je možné tyto výrobky i opravit. Končí tak zbytečně v odpadu a přitom republika i naše blízké okolí je plné šikovných lidí, kteří by těmto výrobkům dokázali prodloužit život a jen nemají příležitost. Proto jsme vytvořili Opravárnu. Zavazujeme se, že se po celou dobu budeme striktně řídit pravidly sociálně zodpovědného podnikání, tedy především se budeme snažit poskytnout výdělek sociálně znevýhodněným občanům a nadpoloviční část případného zisku vždy reinvestujeme zpět do rozvoje podnikání. Nekupujte zbytečně nové výrobky, šetřete přírodu a pomáhejte lidem znevýhodněným na pracovním trhu.

Zdroj: TZ Opravarna

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).