Hlavní navigace

Nově oceněné potraviny: další Míša má Klasu

17. 6. 2016

Sdílet

 Autor: Algida / Vitalia.cz
Mražený krém Míša termix je dalším z řady Míša výrobků oceněných Klasou. Značku kvality získalo nově celkem pět výrobků.

Značku kvality Klasa najdou spotřebitelé aktuálně na 1063 výrobcích od 217 výrobců. Nyní ocenění získalo pět nových potravin.

Jedním z nich je mražený krém Míša termix od Unileveru, který už je držitelem značky pro další Míša výrobky, např. Míša, Míša jahodový, borůkový, v lesním ovoci, v malinách ad. Míša je populární pro svoji tvarohovou chuť, nově oceněný mražený krém Míša termix má obsah tvarohu čtyřicet devět procent.

Klasu získal také Jihočeský zákys Černý rybíz od společnosti AGRO-LA z Jindřichova Hradce. „Oceněný zákys je vyroben tradiční metodou kysáním přímo v obalu. Vyrábí se z českého mléka a má příjemně nakyslou chuť po černém rybízu,“ uvádí Vladimíra Nováková, mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Společnost používá vlastní kultury s obsahem významných mikroorganismů z hlediska výživy a recyklovatelný skleněný obal.

Pětici oceněných doplňují mouky výrobce Pejšův mlýn Sedlčany. Sedlčanská mouka hladká pšeničná, Sedlčanská mouka polohrubá pšeničná a Sedlčanská mouka hrubá pšeničná vynikají dle SZIFu díky složení technologického zařízení (čištění obilí před mletím, povrchové opracování zrna) a vyváženému diagramu mletí. „Výstupní kvalitu a hygienickou bezpečnost výrobků zajišťuje pečlivá kontrola ve vlastní provozní laboratoři. Výsledkem jsou kvalitní mouky nejen pro domácí kuchyni, ale i pro pekařskou a cukrářskou výrobu,“ uvádí mluvčí.

Značka Klasa má náležet mimořádně kvalitním potravinám, uděluje ji ministr zemědělství, administraci má na starosti SZIF. Logo má sloužit spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. Kompletní seznam všech oceněných produktů najdete na stránkách www.eklasa.cz.

Výrobci značku získávají na období tří let, ale mohou o ni kdykoli přijít. Stává se to výjimečně, jako před několika dny v případě výrobku Hrášek s karotkou společnosti Alibona, kterému byla značka Klasy odebrána.

Zdroj: SZIF

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).