Hlavní navigace

Nové Farmářské trhy Petřiny začínají

8. 9. 2015

Sdílet

 Autor: www.facebook.com/farmarsketrhy/
V době největší úrody přichází pořadatelé farmářských trhů na Kulaťáku s novinkou – Farmářskými trhy na Petřinách. První jsou již tento čtvrtek.

Pořadatelé oblíbených farmářských trhů na Kulaťáku vyhověli zájmu lidí o trhy i na jiném místě než v Dejvicích a v jinou dobu než o víkendu. 10. září proto startují Farmářské trhy na Petřinách, konat se budou každý čtvrtek od 10 do 18 hodin.

Pro zájemce o kvalitní potraviny se známým původem bude tak k dispozici ve více než třiceti stáncích rozsáhlý sortiment. Na své si přijdou i ti, kteří vařit nechtějí a chtějí se na trhu najíst, nebo si odnést hotové jídlo domů.

Mirek Dušek ze spolku, který trhy organizuje, k tomu uvádí: „Na Petřinách budeme mít kompletní sortiment ovoce a zeleniny, několik pekařství s desítkami pekařských a cukrářských výrobků, maso i masné výrobky, mléčné výrobky, ale například i grilované ryby nebo pravé těstoviny od Itala. Přípravu jsme nepodcenili a věříme, že to návštěvníci ocení.“

poporodni_deprese

 

Září patří na farmářských trzích tradičně k vrcholům sezony. Vrcholí sklizeň českého ovoce i zeleniny. Dobíhají některé letní druhy ovoce, jako jsou broskve, jahody, maliny, ostružiny, borůvky, a zároveň se sklízí jablka, švestky, hrušky a dalších druhy. Přichází sklizeň vína a na ní navazující produkce českých, respektive moravských burčáků. K dispozici je nepřeberné množství zeleniny. V posledních letech se na naše stoly vrátily nebo přibyly zejména různé druhy cuket, velmi oblíbených dýní, na farmářských trzích najdete ale i například nové druhy barevné mrkve i méně známé druhy zeleniny jako lilek, pastinák a bylin. Farmáři vám rádi poradí, co s nimi. Na zimu se můžete zásobit českým česnekem a cibulí, kterých na trhu najdete mnoho druhů.

Kompletní seznam prodejců a podrobnosti najdete na www.farmarske-trhy.cz a na www.facebook.com.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).