Hlavní navigace

Nemocnice čelí oznámení kvůli smrti novorozence

1. 2. 2011

Sdílet

Nemocnice v Třebíči čelí trestnímu oznámení kvůli smrti novorozence, podle otce dítěte zanedbali lékaři z gynekologicko-porodního oddělení péči. Nemocnice obvinění odmítá. Informovala o tom televize Nova.  „Byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ řekla televizi mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická. Ředitel nemocnice Leoš Dostál uvedl, že zařízení si není vědomo toho, že by chybovalo.

Nemocnice v Třebíči čelí trestnímu oznámení kvůli smrti novorozence, podle otce dítěte zanedbali lékaři z gynekologicko-porodního oddělení péči. Nemocnice obvinění odmítá. Informovala o tom televize Nova. 

„Byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ řekla televizi mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická. Ředitel nemocnice Leoš Dostál uvedl, že zařízení si není vědomo toho, že by chybovalo.

Otec dítěte a partner devětatřicetileté ženy podle Novy říká, že žena měla těsně před porodem, když ji její gynekoložka, která měla pocit, že něco není v pořádku, odeslala do třebíčské nemocnice. Tam ji ale prý poslali zpátky s odůvodněním, že je v pořádku.

Když po několika dnech, ale už s bolestmi mířila znovu do třebíčské nemocnice, předčasně porodila, dítě bylo mrtvé. Případ má podle Novy řešit speciální komise kraje Vysočina.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).