Hlavní navigace

Basák „klepe na palice“: Nebuď střevo, nech se vyšetřit!

28. 8. 2012

Sdílet

Kampaň proti rakovině tlustého střeva volí poněkud netradiční způsob, jak přilákat pozornost k nebezpečné chorobě. Baskytarista skupiny Wohnout Jirka Zemánek podpořil prevenci rakoviny střeva a podstoupil kolonoskopické vyšetření za přítomnosti kamery. „Karcinomy střev a konečníku jsou nadějně léčitelné při včasné prevenci. Touto kampaní chceme zaklepat na české palice a ukázat, jak je to jednoduché,“ říká Jiří Zemánek.

Kampaň proti rakovině tlustého střeva volí poněkud netradiční způsob, jak přilákat pozornost k nebezpečné chorobě.

Baskytarista skupiny Wohnout Jirka Zemánek podpořil prevenci rakoviny střeva a podstoupil kolonoskopické vyšetření za přítomnosti kamery. „Karcinomy střev a konečníku jsou nadějně léčitelné při včasné prevenci. Touto kampaní chceme zaklepat na české palice a ukázat, jak je to jednoduché,“ říká Jiří Zemánek.

Vše je ke zhlédnutí na Facebooku www.facebook.com/nebudstrevo a Youtube www.youtube.com/nebudstrevo.

O střevech se nemluví

Cílem kampaně Nebuď střevo je rozptýlení mýtů o rakovině tlustého střeva a konečníku. Poskytuje informace o správné zdravotní péči a léčbě, vytváří aktivní komunitu pacientů schopných a ochotných vzít osud do vlastních rukou, pomáhá při sdílení zkušeností nemocných a jejich blízkých, nabízí podporu pacientům a jejich sdružením v diskusi s médii, plátci, lékaři i státními orgány.

Články k tématu: TLUSTÉ STŘEVO

 V Česku žije 55 000 lidí, kteří jsou, nebo v minulosti byli, nemocní rakovinou tlustého střeva a konečníku. Ročně je diagnostikováno přibližně dalších 8,5 tisíce onemocnění, přičemž více než polovina pacientů vyhledá lékaře až v pokročilém stadiu choroby.

O nemoci: Rakovina tlustého střeva

Více informací na www.rakovinastreva.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).