Hlavní navigace

Nafukovací střevo v pražské Flóře

19. 4. 2010

Sdílet

Tuto středu, 21. dubna 2010 mezi 16:00 a 18:00 hodinou můžete v obchodním centru Palác Flóra v Praze navštívit nafukovací maketu tlustého střeva, která hraje hlavní roli v osvětové kampani občanského sdružení Onkomaják STŘEVO TOUR 2010, která odstartovala 9. února letošního roku. Čtěte téma: Přísně tajné: hemoroidy Jestliže se u vás již nějaké potíže projevily a lékař určil jako příčinu právě hemoroidy, je léčba odvozena od toho, jaký stupeň nemoci u vás nastal. V častých případech stačí…

Tuto středu, 21. dubna 2010 mezi 16:00 a 18:00 hodinou můžete v obchodním centru Palác Flóra v Praze navštívit nafukovací maketu tlustého střeva, která hraje hlavní roli v osvětové kampani občanského sdružení Onkomaják STŘEVO TOUR 2010, která odstartovala 9. února letošního roku.

Čtěte téma: Přísně tajné: hemoroidy

Jestliže se u vás již nějaké potíže projevily a lékař určil jako příčinu právě hemoroidy, je léčba odvozena od toho, jaký stupeň nemoci u vás nastal. V častých případech stačí nasazení medikace a není nutné podstoupit ambulantní zákrok či operaci.

„Zájem o maketu tlustého střeva dokazuje, že zdaleka nejsme tak lhostejní ke svému zdraví, jak jsem si na začátku naší kampaně myslela,“ uvedla ředitelka Onkomajáku Pavla Šlosserová. „Každý týden se na nás obrací desítky lidí a ptají se, kdy s maketou tlustého střeva přijedeme také do jejich města, vesnice či nemocnice. Kdybychom zachránili či prodloužili životy jen několika z těchto lidí, stojí to za to! A to zdaleka nekončíme!“ dodává.

Česká republika má podle statistik Světové zdravotnické organizace (Globocan 2002) smutné vedoucí postavení v incidenci karcinomu tlustého střeva a konečníku. Každý rok onemocní touto chorobou v Česku asi 8000 lidí, až 4 tisíce Čechů této nemoci podlehne.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).