Hlavní navigace

Na škytavku pomáhá mátový čaj

14. 3. 2011

Sdílet

Proti stresu mléko z mandlí rozmixovaných ve vodě, na škytavku zase mátový čaj. Vyšla kniha, která přináší rady, jaké nápoje pomáhají při zdravotních obtížích. Dozvíte se tu mimo jiné to, že na prevenci zubního kazu je ideální šálek černého nebo zeleného čaje po jídle. A při užívání antibiotik zase tělu pomáhá čaj z lněného semínka – to je jen pár z řady tipů, které předkládá Jarmila Mandžuková v publikaci Co pít, když…

Proti stresu mléko z mandlí rozmixovaných ve vodě, na škytavku zase mátový čaj.

Vyšla kniha, která přináší rady, jaké nápoje pomáhají při zdravotních obtížích. Dozvíte se tu mimo jiné to, že na prevenci zubního kazu je ideální šálek černého nebo zeleného čaje po jídle. A při užívání antibiotik zase tělu pomáhá čaj z lněného semínka – to je jen pár z řady tipů, které předkládá Jarmila Mandžuková v publikaci Co pít, když…

V knize z nakladatelství Start se zájemce dozví, jaké nápoje pomáhají při nejrůznějších zdravotních obtížích i jak si sám může připravit. Čaje, ovocné a zeleninové šťávy, koktejly, zdravotní vína a likéry jsou podle Mandžukové plné prospěšných látek, které vyživují, posilují a pomáhají léčit tělo i duši. Mají také schopnost dodat vitalitu, energii a dokonce i prodloužit život. V abecedním řazení uvádí příručka zdravotní problémy od aftů po potíže se žlučníkem.

Bez tekutin jsme nesoustředění

Autorka však podle agentury ČTK upozorňuje, že kniha není určena k tomu, aby si člověk sám stanovil diagnózu. Návody a rady představují jen základní doporučení a v žádném případě nemohou nahradit lékaře při léčbě konkrétního onemocnění.

Lidské tělo tvoří ze 75 procent voda, proto příručka začíná vodou. Denně by jí člověk měl přijmout nejméně 1,3 litru, pokud se nejedná o mimořádnou situaci, není vhodné vypít víc než tři litry. Nadmíra tekutin přetěžuje ledviny a zbytečně vyplavuje důležité minerální látky. Nedostatečný příjem tekutin přetěžuje ledviny a krevní oběh, vede ke tvorbě ledvinových a žlučníkových kamenů, snižuje pozornost a zhoršuje duševní výkon.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).