Hlavní navigace

Na Farmářském trhu Rajská zahrada přibyl nový prodejce pečiva, vyzkoušejte

20. 6. 2012

Sdílet

Již dnes najdete u zastávky metra Rajská zahrada další z pravidelných farmářských trhů. Ve středu 20. června představí pořadatelé z o.s. Pod Platanynového prodejce pečiva pana Wirtha, který zákazníkům v pojízdné prodejně nabídne chléb a sladké i slané pečivo z Mochovské pekárny. Společně se zbožím pekárny Štefan z Lukové u Lanškrouna, s plněnými rolkami a štrůdly z pekárny Posidium z Neratovic a se sladkými koláči od Valašských frgálů, tak opět posiluje pekařská nabídka na tomto trhu.

Již dnes najdete u zastávky metra Rajská zahrada další z pravidelných farmářských trhů.

Ve středu 20. června představí pořadatelé z o.s. Pod Platanynového prodejce pečiva pana Wirtha, který zákazníkům v pojízdné prodejně nabídne chléb a sladké i slané pečivo z Mochovské pekárny.

Společně se zbožím pekárny Štefan z Lukové u Lanškrouna, s plněnými rolkami a štrůdly z pekárny Posidium z Neratovic a se sladkými koláči od Valašských frgálů, tak opět posiluje pekařská nabídka na tomto trhu.

Zeleninu nabízejí na Rajské zahradě dva pěstitelé a prodejci – Farma Zemanova a Farma Křenek pana Nováka. Obě farmy chystají příval čerstvé zeleniny. „Zákazníci se mohou těšit z cibulky, zelí, karotky, květáku, ředkviček, řepy, brambor, z koriandru, špenátu, z listové petrželky, kudrnky, z rebarbory, okurek, a ještě asi z deseti dalších věcí, které jsou mladé, neunavené a strašně dobré,“ říkají pořadatelé. „Protože léto začne za pár dní, můžeme čekat i první ovoce a rozhodně budou kralovat jahody. Ze zahrádky jsme už ochutnali černý a červený rybíz, maliny a jen otázkou času, kdy tohle všechno a k tomu třešně a višně budou na trhu.“

Řezníci a uzenáři Kořínkovi, Kaiserovi i Novotní přivezou jako každou středu spoustu dobrého masa, klobás, salámků, párků, buřtů, bůčků, taliánů, sekaných, uzeného, jitrnic a dalších specialit.

Sýraři – Němcovi z Moravy, slovenští i holandští – budou mít svou obvyklou lákavou nabídku, a Němcovi navíc nabídnou své jogurty, krémy, mléko, ochucené mléko a jiné delikatesy včetně vajíček.

Velký výběr koření vám jako obvykle nabídne pan Karel. V pátek na Černém Mostě byli brněnští výrobci výborné „hrašky“ a všechno předváděli, ukazovali a demonstrovali v praktických ukázkách při obalování zeleniny, masa i ovoce a smažili a smažili a další a další příchozí to zajímalo. „Hrašku vám i z výkladem nabídneme právě u stánku s kořením a k tomu i smaženou cibulku na bramborové knedlíky nebo na brkaši, a rovněž smažené lupínky a brambůrky,“ říká pořadatel.

Tradičně můžete na trhu ochutnat čerstvou pastu mnoha druhů s tomátovou, smetanovou či jinou aktuální omáčkou. Především si ale spaghetti, tagliatelle, pappardelle, linquini, rigatoni, fusilli, tortellini a všechny další výborné těstoviny můžete nakoupit domů.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).