Hlavní navigace

Mobilní aplikace najde obchody se špínou a myšmi

9. 6. 2015

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Inspekce se rozhodla zpřístupnit přehled provozoven, které byly uzavřeny pro závažná hygienická pochybení. Uvidíte je skrze interaktivní mapu v mobilní aplikaci Potraviny na pranýři. Jak to funguje?

Přehled provozoven, které Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela pro závažná hygienická pochybení, nově najdete prostřednictvím mobilní aplikace Potraviny na pranýři. Vyhledávat je můžete prostřednictvím interaktivní mapy pod ikonou „Najdi v okolí“, která ukáže nevyhovující provozovny v okolí spotřebitele prostřednictvím GPS modulu. Provozovny si ale můžete dlaždicově uspořádat od nejaktuálnějšího záznamu.

Skrze aplikaci můžete podat i podnět ke kontrole

Najdete zde údaje potřebné k identifikaci provozovny, tj. adresu, název na vývěsních štítech, datum uzavření i otevření, podrobný popis pochybení a fotodokumentaci. Prostřednictvím aplikace navíc můžete přímo z provozovny podat podnět ke kontrole, přičemž modul GPS rozpozná, na který místně příslušný inspektorát SZPI podnět odeslat.

poporodni_deprese

Kde aplikace stáhnout?

Aplikace pro Android

Aplikace pro Windows Phone

Aplikace pro iOS (připravuje se nová verze)

Mobilní aplikaci Potraviny na pranýři spustila SZPI jako rozšíření služeb webu Potraviny na pranýři, kde inspekce informuje spotřebitele o zjištění nebezpečných, falšovaných a nejakostních potravin a o uzavřených provozovnách v oblasti společného stravování, výroby a prodeje potravin. Od roku 2013 si mobilní aplikaci nainstalovalo přes 53 tisíc uživatelů, z toho 33 tisíc na mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android, 13 tisíc uživatelů iPhone a 7 tisíc uživatelů Windows Phone.

Zdroj: SZPI

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).