Hlavní navigace

Mladí Češi se opíjejí

27. 8. 2010

Sdílet

Konzumace alkoholu nezletilými a mladistvými je v ČR dlouhodobě celospolečenským problémem.  Podle evropské studie ESPAD bylo 48 % šestnáctiletých Čechů v posledním roce alespoň jednou opilých, zatímco evropský průměr činil 39 %. Podle údajů Národního monitorovacího střediska pro drogy a drogové závislosti požije alkohol pravidelně několikrát měsíčně 68 % Čechů ve věku 15 až 24 let. 

Konzumace alkoholu nezletilými a mladistvými je v ČR dlouhodobě celospolečenským problémem. 

Podle evropské studie ESPAD bylo 48 % šestnáctiletých Čechů v posledním roce alespoň jednou opilých, zatímco evropský průměr činil 39 %. Podle údajů Národního monitorovacího střediska pro drogy a drogové závislosti požije alkohol pravidelně několikrát měsíčně 68 % Čechů ve věku 15 až 24 let. 

„Ačkoliv je za tzv. „vstupní drogu“ k užívání tvrdých drog považována stále především marihuana, studie ukazují, že užívání alkoholu zejména před 15. rokem věku je pro vznik závislosti na nelegálních drogách téměř stejně rizikové,“ upozorňuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Na ochranu nezletilých a mladistvých osob před alkoholismem je zaměřen projekt Sekce protidrogové politiky Úřadu vlády ČR a Policie ČR.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).