Hlavní navigace

Ministr chce omezit korupci v nemocnicích

21. 1. 2011

Sdílet

Premiér Petr Nečas si na dnešek pozval ministra zdravotnictví Leoše Hegera se všemi jeho náměstky, aby ho informovali o zdravotnické reformě a aktuální situaci nemocnic, z nichž k 1. březnu chce odejít až 3 800 lékařů. čtěte také:Děkujeme, odcházíme Premiér se zajímá o činnost všech ministerstev, vzhledem k vyhrocené situaci začíná zdravotnictvím. Heger dá premiérovi koncepci změn a mluvit se bude i o odborové akci Děkujeme, odcházíme.

Premiér Petr Nečas si na dnešek pozval ministra zdravotnictví Leoše Hegera se všemi jeho náměstky, aby ho informovali o zdravotnické reformě a aktuální situaci nemocnic, z nichž k 1. březnu chce odejít až 3 800 lékařů.

čtěte také:Děkujeme, odcházíme

Premiér se zajímá o činnost všech ministerstev, vzhledem k vyhrocené situaci začíná zdravotnictvím. Heger dá premiérovi koncepci změn a mluvit se bude i o odborové akci Děkujeme, odcházíme.

Sestry se bojí o práci a chtějí taky přidat

K napjaté situaci v nemocnicích se navíc dnes vyjádří i Česká asociace sester. Ta dosud vyčkávala, jen varovala, že když budou zvýšeny platy lékařům, nemělo by to být na úkor sester. I ony by měly dostat přidáno. Sestry se obávají, že s odchodem lékařů se budou zavírat některá nemocniční oddělení i celé nemocnice, takže přijdou o práci.

Podle České lékařské komory se dají peníze na platy lékařů a sester získat potlačením korupce, Heger už vydal protikorupční strategii, která je pro nemocnice řízené státem závazná.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).