Hlavní navigace

Mexická (prasečí) chřipka prý není tak nebezpečná, jako ptačí

30. 4. 2009

Sdílet

Asijští odborníci, kteří mají zkušenosti s bojem proti epidemii SARS a ptačí chřipce sice nebanalizují rizika vyplývající ze současného šíření takzvané prasečí chřipky, zatím ji ale považují za mírnější než zmíněné choroby, uvedla agentura ČTK. „Virus je relativně slabý a zhruba odpovídá běžným chřipkovým virům přenášeným mezilidským kontaktem. Nedomnívám se, že se změní v prudce nakažlivý. Ale je to nový chřipkový virus, lišící se od běžného viru A(H1N1), a osoby, které se jím infikovaly,…

Asijští odborníci, kteří mají zkušenosti s bojem proti epidemii SARS a ptačí chřipce sice nebanalizují rizika vyplývající ze současného šíření takzvané prasečí chřipky, zatím ji ale považují za mírnější než zmíněné choroby, uvedla agentura ČTK.

„Virus je relativně slabý a zhruba odpovídá běžným chřipkovým virům přenášeným mezilidským kontaktem. Nedomnívám se, že se změní v prudce nakažlivý. Ale je to nový chřipkový virus, lišící se od běžného viru A(H1N1), a osoby, které se jím infikovaly, proti němu nemají protilátky, což pomáhá jeho šíření," prohlásil Masato Taširo, zaměstnanec japonského národního ústavu infekčních chorob a člen krizového výboru WHO.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).