Hlavní navigace

Lidl varuje před chlebem, může obsahovat kovové částice

3. 3. 2017

Sdílet

 Autor: Lidl Česká republika
Aktualizováno: Stanovisko výrobce: Jde nám o ochranu spotřebitele (3. 3. 2017 15:26)
Společnost Lidl zveřejnila upozornění pro zákazníky, v němž varuje před vícezrnným bochníkem společnosti Rusina.

Slovenská společnost Pekárne a cukrárne Rusina stahuje z důvodu ochrany spotřebitele svůj vícezrnný bochník. Jde o výrobek s datem minimální trvanlivosti do 4. 3. 2017. „Nelze vyloučit, že výrobky uvedené šarže mohou obsahovat drobné kovové částice. Při požití hrozí riziko zranění zákazníka,“ uvádí se ve varování.

Stanovisko výrobce: Jde nám o ochranu spotřebitele

Aktualizace

Své stanovisko a informace pro zákazníky poskytl serveru Vitalia.cz Milan Rusina, ředitel Pekárne a cukrárne Rusina:

„Uvedená šarže výrobku byla stažena z trhu pro riziko výskytu nekovových částic. Ve spolupráci se společností Lidl bylo riziko výskytu posouzeno jako možné, proto ke stažení výrobků došlo. Tento krok má za cíl plně ochránit spotřebitele.

V žádné jiné síti prodejců nebyl tento výrobek distribuován.

Šetřením jsme zjistili příčinu výskytu zachyceného cizího předmětu, známe přesně způsob, jak ke kontaminaci došlo. Opravené formy na pečení nebyly komisionálně uvedeny zpět do výrobního procesu. Ihned jsme přijali opatření k odstranění nedostatku a z důvodu vyloučení jakéhokoli poškození spotřebitele byl výrobek celé této šarže stažen z trhu.

Chci ještě jednou větou vyzvednout spolupráci v této záležitosti se společností Lidl, pro kterou jsou požadavky na kvalitu prvořadé.

Přijměte prosím i touto cestou omluvu za komplikace spojené se stahováním výrobku. Náš zákazník je pro nás na prvním místě.“

„Společnost Lidl upozornila své zákazníky na facebooku i webových stránkách, informace byla vyvěšena od včerejšího rána také na vchodových dveřích všech našich prodejen,“ upřesňuje mluvčí Lidlu Zuzana Holá s tím, že všechny uvedené výrobky byly staženy z prodeje. Lidé je však mohou mít doma.

Lidl a pekárna varují zákazníky před konzumací uvedeného výrobku a upozorňují, že výrobky s jiným datem trvanlivosti nejsou opatřením dotčeny. Vícezrnný bochník byl v prodejnách Lidl prodáván od 27. února. „Pokud jste uvedený výrobek u nás zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze Vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení účtenky,“ uvádí Lidl.

Galerie: Nejhorší potraviny roku 2016

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).