Hlavní navigace

Léčbu souloží zkoušeli i Češi

Autor: SXC
Redakce

Britská psycholožka vzkřísila kontroverzní metodu, jak pomoci mužům při problémech v sexu – pomáhá jim osobně na vlastní kůži. Podobnou terapii nabízel před časem ženám český sexuolog.

Doba čtení: 1 minuta

Souložit se svými pacienty neváhá britská psycholožka, která se oficiálně zabývá sexuálními problémy mužů. Odmítá obvinění, že je prostitutka, a hovoří o terapii „sexuální náhražkou“.

Informoval o tom podle agentury ČTK server CeleMondo. Třicátnice Padma Devaová praktikuje v Londýně a Somersetu. Jak taková terapie vypadá? S každým platícím pacientem ve věku od 25 do 65 let si dává asi dvouhodinovou schůzku v hotelovém pokoji. Zde střídá rozhovory s fyzickými kontakty včetně hlazení, masáží a pohlavního styku.

Terapie má pomoci mimo jiné nesmělým mužům

Snaží se tak podle jejích vlastních slov zbavit muže problémů s předčasnou ejakulací, nedostatečnou erekcí či chorobnou nesmělostí. Padma Devaová ujišťuje, že se jí to daří a cítí uspokojení z toho, že se její pacienti mění a že se zlepšuje jejich sexuální život.

Devět konzultací stojí 4500 eur (asi 111.000 korun).

Sporná metoda

Angličanka podle CeleMondo používá rozporuplnou metodu založenou na vědecké studii z 50. let minulého století. Výsledky této studie údajně ukázaly, že 75 procent mužů, kteří byli sledováni po dobu jedenácti let (510 bylo ženatých a 54 svobodných), dokázalo díky terapii překonat své sexuální problémy.

V Česku se o podobnou, takzvanou surrogátní terapii, kdysi pokusil sexuolog Ondřej Trojan. „Surrogate terapie spočívá v tom, že terapeut spolupracuje s nějakým speciálně vyškoleným náhradníkem. Používá se to v situacích, kdy pacient nemá vztah anebo se jeho partner nechce na léčbě podílet,“ vysvětlil tehdy.

Byli jste někdy u sexuologa? A pomohl vám? Nebo byste k němu nikdy nešli? A proč?