Hlavní navigace

Kupujete bio? Hledejte nové logo

1. 7. 2010

Sdílet

Biopotraviny v Evropské unii musí být od 1. července označeny novým logem. Platnost národních označení tím ale není ovlivněna. Vedle unijního loga tak balené výrobky mohou nést také značku platnou v dané zemi. V České republice se tak nadále budete setkávat se známou „biozebrou“. Čtěte téma: Jsou bio potraviny lepší? Zaručuje značka bio kvalitu, nebo jde jen o chytrý markening?

Biopotraviny v Evropské unii musí být od 1. července označeny novým logem. Platnost národních označení tím ale není ovlivněna.

Vedle unijního loga tak balené výrobky mohou nést také značku platnou v dané zemi. V České republice se tak nadále budete setkávat se známou „biozebrou“.

Čtěte téma: Jsou bio potraviny lepší?

Zaručuje značka bio kvalitu, nebo jde jen o chytrý markening?

Podobu nového loga – hvězdy složené do tvaru listu – určili prostřednictvím internetu sami spotřebitelé a má symbolizovat Evropu a přírodu. Zástupci EU jím chtějí usnadnit orientaci spotřebitelů v nabídce ekologických produktů. Bioprodukty, které jsou dovezené ze zemí mimo EU nebo na území unie pouze balené, tímto novým logem označeny být nemusí.

Výjimkou je také zboží vyrobené nebo balené před začátkem července.

Čtěte téma: Bio kuřecí: Cesta masa od kuřátka po pečínku

Za bio kuře zaplatíte zhruba čtyřikrát tolik než za to běžné. Proč je tak drahé? Má vůbec smysl si ho kupovat? Jela jsem se podívat za biokuřaty přímo na farmu a nestačila se divit. 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).