Hlavní navigace

Kolik berou lékaři?

6. 5. 2010

Sdílet

Jak jsou na tom lékaři s platy? Kolik berou před atestací a kolik po ní? Server odborného týdeníku Medical Tribune se zeptal právníka. Podle informací mgr. Jiřího Knotta z ministerstva zdravotnictví záleží např. na tom, zda lékař pracuje ve zdravotnické příspěvkové organizaci. Pak se výše jeho příjmu odvíjí od zařazení do platových tabulek:

Jak jsou na tom lékaři s platy? Kolik berou před atestací a kolik po ní? Server odborného týdeníku Medical Tribune se zeptal právníka.

Podle informací mgr. Jiřího Knotta z ministerstva zdravotnictví záleží např. na tom, zda lékař pracuje ve zdravotnické příspěvkové organizaci. Pak se výše jeho příjmu odvíjí od zařazení do platových tabulek:

Lékaři poskytující  před zařazením do specializační průpravy pod odborným dohledem preventivní, diagnostickou a léčebnou péči jsou zařazeni do 11. platové třídy s platovým tarifem 17 340 Kč měsíčně.

Po zařazení do specializační průpravy jsou přeřazeni do 12. platové třídy s platovým tarifem při praxi do 1 roku 18 790 Kč, při praxi do 2 let 19 490 Kč, při praxi do 4 let 20 240 Kč, při praxi do 6 let 20 990 Kč, případně při praxi do 9 let 21 790 Kč měsíčně.

Do 13. platové třídy může být lékař zařazen, pokud po získání specializované způsobilosti poskytuje preventivní, diagnostickou a léčebnou péči již bez odborného dohledu. Náleží mu pak podle délky započítané praxe do 6 let 22 770 Kč, nebo do 9 let 23 630 Kč měsíčně.

„K tomuto platu pak lékaři náleží příplatky podle pracovních podmínek, tedy například za práci v noci nebo v sobotu a neděli, a zaměstnavatel mu může přiznat v návaznosti na pracovní výsledky osobní příplatek,“ uvádí Jiří Knott.

Pokud lékař pracuje u zaměstnavatele, který není příspěvkovou or­ganizací (např. v akciové společnosti nebo ve společnosti s ručením omezeným), řídí se jeho odměňování podmínkami sjednanými v kolektivní, pracovní nebo jiné smlouvě. Nejnižší úroveň zaručené mzdy lékaře v tomto případě činí 14 600 Kč měsíčně.

Zdroj: Tribune.cz

Čtěte téma: Doktoři berou. A hlupáci dávají

V životě jsem se nepokusila uplatit lékaře. A vida – přesto žiju!

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).