Hlavní navigace

Kojenecké láhve s obsahem bisfenolu končí

3. 3. 2011

Sdílet

Od března platí v EU zákaz výroby těchto lahví, do června musejí zmizet z trhu. K 1. březnu 2011 vstoupil v celé Evropské unii v platnost zákaz výroby plastových lahví pro kojence s obsahem bisfenolu A, k 1. červnu 2011 mají být všechny takové výrobky staženy z trhu EU a rovněž zastaven jejich dovoz ze třetích zemí, informuje server CSR Gate.

Od března platí v EU zákaz výroby těchto lahví, do června musejí zmizet z trhu.

K 1. březnu 2011 vstoupil v celé Evropské unii v platnost zákaz výroby plastových lahví pro kojence s obsahem bisfenolu A, k 1. červnu 2011 mají být všechny takové výrobky staženy z trhu EU a rovněž zastaven jejich dovoz ze třetích zemí, informuje server CSR Gate.

Bisfenol A (BPA) je chemická látka široce užívaná v tvrzených polykarbonátových plastech – v nádobách na potraviny, ve vnitřních potazích konzerv a nápojových plechovek, v termickém papíře a rovněž při výrobě hraček, nádob a lahví pro kojence.

Při ohřátí na vyšší teploty se BPA může uvolňovat do kojenecké výživy. Organismus kojenců, zejména mladších 6 měsíců, přitom ještě není připraven k jejich vylučování.

Užívání BPA ve všech materiálech přicházejících do styku s potravinami pro děti do 3 let zakázalo již v březnu 2010 Dánsko, v červenci následoval zákaz BPA v lahvích pro kojence ve Francii. Podobné zákazy přijala již dříve Austrálie, Nový Zéland a některé státy USA.

Frédéric Vincent, mluvčí Evropské komise, pro CSR Gate upřesnil, že zákaz se týká pouze kojeneckých lahví a dětí do 12 měsíců věku.

Zdroj: CSR Gate, (www.csrgate.eu)

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).