Hlavní navigace

Kde mají nejlevnější dýně?

Sdílet

 Autor: Vitalia.cz
Sháníte dýně na Halloween a dýňovou polévku? Všude je nemají a ceny se dost liší. Mapovali jsme nabídku dýní v Praze.

Nastává období, během nějž z obchodů zmizí vůbec nejvíc dýní. Ať už na zahřívací dýňovou polévku, na pečení špagetové dýně, nebo na Halloween. Na tento svátek se stále častěji vyřezávají s dětmi velké dýně, nebo se ty malé používají při podzimních výzdobách našich příbytků. Kde seženete ty nejlevnější? Mapovali jsme pražskou nabídku.

Galerie: Kde jsou dýně nejlevnější?

Dýně se prodávají jak na kusy, tak na váhu, přičemž na váhu se obvykle prodávají hokaido a dýně Halloween. Ale pravidlo to není. Pokud hodláte nakupovat dýní více najednou, musíte hodně počítat, ceny se poměrně výrazně liší. Zatímco někde koupíte kus hokaido za čtrnáct korun, jinde stejný druh seženete za třicet korun kilo.

Makro

Mají tu vůbec nejširší portfolio dýní a všechny se prodávají na váhu (vyjma dekorativních). Kilo dýně Halloween vyjde na necelých dvacet dva korun, dýně muškátové si můžete koupit za dvacet pět korun za kilo. Kilo hokaida i kilo špagetové vyjde za osmnáct korun. Dekorativní dýně pořídíte v košíku o počtu pěti až devíti kusů za sto tři korun.

Tesco

V Tescu se platí za kila. Kilogram velké dýně Halloween tu koupíte za necelých třináct korun, stejná cena platí i za kilogram dýně hokaido.

Tesco expres

Dýně Halloween za dvacet osm korun za kilogram, kilogram máslové dýně za dvacet šest korun.

Albert hypermarket

Zde se na váhu nehraje, až si vyberte jakoukoli z uvedených dýní, platíte cenu za kus. Dýně mexická je za necelých čtyřicet korun, máslová za patnáct stejně jako hokaido.

Billa

Zde se prodávají dýně jen na kusy. Mexickou dýni pořídíte za šedesát korun, jeden kus hokaida za čtrnáct korun, jednu špagetovou za třicet pět korun, máslovou za třicet, muškátovou za padesát pět. Kus dekorativní dýně se tu prodává za sedmnáct korun.

Trh Arkády Pankrác

U různých prodejců zde seženete dýně za různé ceny, obvykle se tu dýně prodávají na váhu. Kilogram hokaida jsme viděli za třicet, ale i za třicet devět korun, kus dekorativní dýně pořídíte za dvacku.

Dýně: Dýně: desítky druhů do kuchyně, pro zdraví i na okrasu

Globus

Na Černém mostu je výběr dýní velmi široký, všechny pořídíte na váhu. Kilo hokaida vás vyjde na třináct korun. Dýni muškátovou, Polar bear a máslovou pořídíte za třicet šest korun/kilogram. Dýni Halloween v pátek 27. 10. 2017 už neměli.

Lidl

Na pražské pobočce na Českomoravské mají dýně v prodeji na kusy. Hokaido je za osmnáct stejně jako máslová, okrasné dýně pořídíte za dvacet korun a dýni Halloween mají za sedmdesát devět korun.

Ceny jsou zaokrouhlené a platné 27. 10. 2017.

Autor článku

Redaktorka serveru Vitalia.cz se zaměřuje zejména na kvalitu potravin a kvalitu jejich prodeje. Věnuje se také zdravotní problematice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).