Hlavní navigace

Karlínské farmářské trhy pokračují!

14. 4. 2011

Sdílet

Jedny z největších a nejoblíbenějších trhů v Praze zvou návštěvníky už na tuto sobotu. Městská část Praha 8 připravila i pro letošní rok oblíbené Karlínské farmářské trhy. První trh proběhne již v sobotu 16. dubna, tradičně pod platany na Karlínském náměstí v okolí kostela sv. Cyrila a Metoděje. „První trh se uskuteční již v sobotu 16. dubna s tím, že trhy budou pokračovat každou sobotu až do listopadu,“ uvádí zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíra Ludková.

Jedny z největších a nejoblíbenějších trhů v Praze zvou návštěvníky už na tuto sobotu.

Městská část Praha 8 připravila i pro letošní rok oblíbené Karlínské farmářské trhy. První trh proběhne již v sobotu 16. dubna, tradičně pod platany na Karlínském náměstí v okolí kostela sv. Cyrila a Metoděje.

„První trh se uskuteční již v sobotu 16. dubna s tím, že trhy budou pokračovat každou sobotu až do listopadu,“ uvádí zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíra Ludková.

Návštěvníky tak čeká dlouhá řada šestadvaceti pokračování karlínských trhů, až do 12. listopadu, připomíná správce Karlínských farmářských trhů o. s. Pod platany.

Své produkty bude v Karlíně nabízet nejméně 50 farmářů z Česka a Slovenska, takže trhy Prahy 8 budou opět jedny z nejrozsáhlejších.

Trhy budou otevřené vždy v sobotu od 8.30 do 15 hodin.

Přehled farmářských trhů na celý týden najdete vždy v pondělí na Vitalia.cz včetně plánů na jarní období. Vybírat můžete také z našeho katalogu trhů:

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Program pro děti i kavárna

I letos si na své přijdou malí návštěvníci, pro něž bude až od května, s ohledem na stávající počasí, připraven zábavný program. „Děti se mohou těšit na pestrý program, na kterém se s námi budou podílet volnočasové organizace Prahy 8. Chystanou novinkou by mohlo být i hlídání nejmenších dětí v Karlínském Spektru, které bude zprovozněno podle přání nakupujících. A jako v loňském roce nezapomeneme ani na kavárenské koutky a chutné občerstvení,“ dodává místostarostka.

Sortiment i prodejci přibývají

Správce trhů navíc plánuje, že s každou další sobotou se bude zvětšovat počet prodejců a v každé komoditě bude konkurence. Budete si tak moci vybírat, u koho a co nakoupit. Pokud jste na karlínské trhy chodili již loni, můžete se těšit na vaše oblíbené prodejce – „Ti nejlepší prodejci zůstávají! Ale přichází řada nových!“ hlásí pořadatel. „Budeme nabízet stále víc zeleniny, masných výrobků, mléka a sýrů, chlebů, medu i koláčků. Bude i pojízdný mlékomat.“

Každý trh by měl navíc mít své téma – a už příští týden, v sobotu 23. 4. se budou v Karlíně oslavovat Velikonoce.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).