Hlavní navigace

Julínkova zdravotní reforma se vrací. Možná i s tvůrcem

8. 6. 2010

Sdílet

Radikální zdravotnická reforma Tomáše Julínka (ODS), která nakonec tohoto ministra Topolánkovy vlády stála místo, má šanci na svoji resuscitaci. Tentokrát ji bude prosazovat kabinet, který zřejmě povede Petr Nečas, a který se bude moct opřít o sílu 118 poslanců. Čtěte téma: Kraje přestanou proplácet poplatky v nemocnicích Dvojí metr na občany podle místa jejich bydliště po nešťastně vyhraných volbách sociální demokracie zřejmě přestane platit. Nebudou totiž peníze.

Radikální zdravotnická reforma Tomáše Julínka (ODS), která nakonec tohoto ministra Topolánkovy vlády stála místo, má šanci na svoji resuscitaci.

Tentokrát ji bude prosazovat kabinet, který zřejmě povede Petr Nečas, a který se bude moct opřít o sílu 118 poslanců.

Čtěte téma: Kraje přestanou proplácet poplatky v nemocnicích

Dvojí metr na občany podle místa jejich bydliště po nešťastně vyhraných volbách sociální demokracie zřejmě přestane platit. Nebudou totiž peníze.

Vyloučen není ani návrat samotného Tomáše Julínka. „Nabízím zkušenost a znalosti, dokážu diskutovat a korigovat. Kladu si ale podmínku, aby to byla mise, kdy se bude započatá reforma dokončovat. Sedět na tom postu a nemoct nic udělat, po tom bych netoužil,“ vyjmenoval Julínek parametry, za kterých by rád do nově vznikající vlády usedl.

Jeho angažmá není stoprocentní. V ODS má zájem o toto místo více lidí, své experty mají i koaliční partneři TOP 09 a Věci veřejné.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Zítra na Vitalia.cz: Jaké bude pravicové zdravotnictví?

Nakolik změní výsledek voleb a podoba nové vlády poměry v českém zdravotnictví? Dokáží se případní koaliční partneři vůbec dohodnout? A jak se bude výsledek líbit nám coby pacientům?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).