Hlavní navigace

Je výhodné být holohlavý?

1. 11. 2010

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
FEJETON – Někdo má z nedostatku vlasů komplex, jiný tvrdí, že je rád. My, holohlaví, ušetříme třeba za holiče a šampony. Některým ženám se dokonce plešatí muži líbí víc než vlasatci.

Vše má své klady i zápory, i plešatost. Obecně se tvrdí, že plešatí muži mají komplex a cítí se špatně. Jak kdo; mám kamaráda, který se po vyplešatění téměř pokoušel spáchat sebevraždu, jiní jsou v pohodě a snaží se svůj stav navíc náležitě prodat. Méně vzdělaným ženám tvrdí, že jejich plešatost souvisí s nadbytkem určitého hormonu, což způsobuje neobvyklý sexuální apetit. Na někoho tato argumentace může platit.

Ušetřím tisíce

Pokud se podívám na klady a zápory plešatosti z vlastní zkušenosti, musím zcela vážně prohlásit, že plešatost se vyplatí.


Autor: Isifa.cz

Čistě prakticky – víte, kolik se dá za rok ušetřit na šamponech, hřebenech a holičích? Tisíce. Z tohoto pohledu je plešatost výhodná, jelikož jediné náklady navíc ve srovnání s vlasáčem jsou nadměrné útraty za pokrývky hlavy. V létě kšiltovky, v zimě kulichy. Bez toho se my holohlaví neobejdeme, jelikož slunce přináší spálenou pleš a zima naopak omrzliny.

Kdysi dávno jsem se i já mohl chlubit bujnou kšticí. Jednou měsíčně jsem chodil k holiči, kupoval jsem si šampony a používal hřeben. To vše teď odpadlo, holiče mi supluje strojek za pár stovek, investice do něj se vrátí doslova za pár měsíců. Vlasová kosmetika mě teď netrápí, hlavu lze opečovávat klasickým mýdlem nebo sprchovým gelem, stejně jako kterékoli jiné části těla. A hřeben? Ten jsem nepoužil roky. Už předtím, než mi začaly ubývat vlasy, jsem totiž chodil dohola. Tato poznámka je určena těm rýpalům, kteří by jistě tvrdili, že jsem ze svého neštěstí začal dělat výhodu.

Vlasy jsou k ničemu

Právě díky tomu, že jsem chodil hodně nakrátko, přišlo zjištění o ztrátě vlasů postupně a velmi nenápadně. Přišel jsem vlastně o něco, co jsem „nevyužíval“. Muži, kteří si na svých vlasech zakládají a mrzí je každý ztracený vlásek, by si měli uvědomit, že vlasy vlastně nejsou potřeba. Neslouží k přemýšlení, ani k manuální práci. Jsou vlastně k ničemu. Jistě, parádníci se bez nich neobejdou a mohou jim přinést úspěch, třeba v případě, že se živí jako modelové. Jinak plešatost nevadí, což dokazují úspěšní a celosvětově známí muži s holou hlavou.

Z čistě finančního pohledu je plešatost výhodná, holohlaví, jak již bylo řečeno, nemusejí utrácet za věci a služby. Z pohledu společenského jsem nezaznamenal případ, kdy by byli holohlaví nějak znevýhodňováni oproti vlasatým, je to tedy plichta.

Pleš a ženy

Některým ženám mohou vadit plešatí muži, jiným naopak imponují. Ať už jsou ženy pod vlivem nejrůznějších vědeckých teorií nebo ne, je u nich pohled na plešaté muže čistě záležitostí vkusu. Více se asi budou líbit vlasatí, takže sportovně uznávám, že v tomto ohledu můžeme my plešatí prohrát. Právě pohled žen je ale největším původcem komplexů a nespokojenosti plešatých. Kdyby se ženy nad plešatými neošklíbaly, zcela jistě by byla plešatost považována za výhodnou.

Pánové, pokud přicházíte o vlasy, vězte, že se nic neděje. Nepřestane vám to myslet, ani neztratíte sílu v pažích. Vím, o čem mluvím. A jestli si myslíte, že se nebudete líbit ženám, pamatujte na to, že ta, která příliš řeší vaše vlasy, za to trápení nestojí. Najděte si takovou, která si třeba bude myslet, že vaše plešatost značí hodně hormonů. A vy, dámy, uvědomte si, že muž, kterého zvolíte pro společnou cestu životem, nemusí mít vlasy. Díky nim nevydělává peníze, není vtipnější a koneckonců mu ani nepomohou v založení rodiny.

Autor článku

Autor je kromě jiného internetový publicista, více informací najdete v jeho profilu na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).