Hlavní navigace

Je sex s prostitutkou nevěra?

26. 10. 2010

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
Znají se deset let, milují se, plánují svatbu a rodinu. Jenže ona jednoho dne zjistí, že on si občas zajde do „bordelu“. Má nad tím mávnout rukou? Nebo je to důvod k rozchodu?

Simona (36) a Kamil (38) se poznali na oslavě narozenin společné kamarádky. Deset let se znají a osm let spolu bydlí. Se svatbou zatím nepospíchali. Cestovali, vybavovali byt a budovali kariéru. Jenže čas letí, chtěli by už rodinu, dítě a tak naplánovali svatbu. Do půl roku se chtějí vzít.


Autor: Isifa.cz

„Pátek odpoledne a já jsem musela na druhý konec města kvůli domluvené pracovní schůzce,“ vypráví Simona, „nebyla jsem z toho dvakrát odvázaná, chystali jsme se s Kamilem na chatu ke známým a chtěli jsme odjet co nejdřív.“ Simona zaparkovala v ulici, kde se měla sejít s klientem. V okamžiku, kdy se chystá vystoupit z auta, zahlédne Kamila, jak vychází ze dveří protějšího domu. „Co tu dělá?“ uvažuje. Instinktivně si prohlédne dům, vidí červené záclonky v oknech, lucernu nad vchodem a najednou jí to dojde.

„Ježíši, to je bordel,“ zašeptá sama pro sebe; a v té větě je všechno.

Simona ví, že to znamená konec šťastného vztahu. Všechno je pryč. Její partner chodí do nevěstince. S tím se nesrovná, už teď se ho pomyslně štítí. Prohráli… oba, i ona, ačkoli nic nezavinila. Nebo zavinila? Milují se skoro denně a oba tvrdí, že společný sex je nejlepší, jaký kdy zažili. „Mně se milování s Kamilem vždycky líbilo, netoužím poznávat jiné muže. Stačí mi on,“ říká Simona. „Kamilovi zřejmě ne. Ale proč mi nikdy nic neřekl? Snažila bych se mu vyhovět. Proč raději chodil sem? Co tu hledal?“ klade si otázky, na které nezná odpověď.

Moje sokyně je prostitutka

„Muže k podobnému jednání skutečně vede většinou touha po větší sexuální variabilitě,“ říká psycholožka Laura Janáčková z Institutu partnerských vztahů v Praze. „Muži totiž na rozdíl od žen dokážou zcela jednoznačně oddělovat lásku od tělesného sexu, což může mít pro partnerku tu výhodu, že i když návštěvu veřejného domu považuje právem za nevěru, neznamená to, že se partner zamiloval a chystá se ji opustit. Není citově zaangažovaný jinde,“ říká psycholožka.


Autor: Agentura SXC

„Chtěla jsem svatbu, dítě, chtěla jsem to s Kamilem. Je mi šestatřicet a po deseti letech mám začínat zase od začátku? Jak k tomu přijdu?“ Simona by se možná srovnala s milenkou, ale mít za soupeřku „kurvu“? Copak Kamil nechápe, jak ji tím ponížil

„Radila bych Simoně, aby nedělala unáhlená rozhodnutí,“ pokračuje Laura Janáčková, „aby nejprve vychladla a pak si s Kamilem o celé záležitosti promluvila. Zeptala se ho na důvody, otevřeně si s ním popovídala o jeho sexuálních fantaziích a snažila se mu vysvětlit, jaké pocity v ní jeho chování vyvolává.“ To se lehce řekne. Neunáhlujte se a v klidu si promluvte. „Copak mu ještě můžu věřit? Kdykoli se budeme milovat, budu přemýšlet, jestli nejsem ten den už druhá,“ říká Simona, „jak mám s tímhle žít? Já to fakt nevím!“

Nevěra v každém případě znamená narušení důvěry,“ pokračuje psycholožka, „pro vztah je to těžká zkouška. V samých základech se otřásá vše, v co jste dosud věřili. Ale pokud vztah do té doby spokojeně fungoval, snažila bych se ho zachránit nejlépe s pomocí párového terapeuta,“ radí Laura Janáčková.

Anketa

Vnímali byste nevěru jinak, pokud by šlo o prostitutku/prostituta?

S tebou to nesouvisí

Simona nechtěla zkazit volné dny sobě ani známým, proto debatu s Kamilem nechala až na konec víkendu. Pak udeřila. „Ty chodíš do bordelu?“ zeptala se přímo. „Jak tě to napadlo? Zbláznila ses?“ ohradil se dotčeně Kamil. „Viděla jsem tě. V pátek. Parkovala jsem přes ulici ve chvíli, kdy jsi vycházel,“ pokračovala Simona. „Byl jsem tam pracovně,“ hrál Kamil o čas. „Jak jinak, tam se snad jinak než pracovně ani nechodí! Nebo se tam snad za poskytnuté služby neplatí?“ Simona útočila a Kamil věděl, že nemá význam zapírat.

Ano, byl jsem tam, občas tam zajdu,“ řekl potichu.

„Co je to občas?“ křičela už Simona.„Dvakrát do roka, maximálně.“

„Proč?“ zeptala se už tichým zlomeným hlasem. „To s tebou a s naším vztahem nesouvisí. Je to jen fyzická potřeba, nic víc.“

„Tobě se naše milování nelíbí? Nikdy sis nestěžoval,“ pokračuje Simona smutně. „Líbí, pochop, že to jsou dvě naprosto odlišné věci,“ vysvětluje Kamil.

„Kdybych si já vydržovala gigola, večer se k tobě přitulila a řekla ti, že už jsem to dneska jednou měla, ale nic to neznamenalo, protože to byl jen gigolo, to by ti nevadilo?“ „Vadilo, jasně že vadilo. To bych asi nesnesl,“ přiznal Kamil.

„A co bys udělal?“ „Asi bych se s tebou rozešel,“ řekl rezignovaně.

„A co čekáš, že teď udělám já? Co vlastně čekáš ode mě?“ 

Je sex s prostitutkou nevěra? Jak by pár měl podle vás vzniklou krizi řešit? Jak byste ji řešili vy?

Láska

Máte-li výjimečný a silný příběh lásky, o který se chcete podělit, napište nám na adresu laska2010@vita­lia.cz

V případě, že váš příběh budeme mít zájem publikovat, spojíme se s vámi. Chápeme, že témata lásky jsou citlivá, a proto můžeme v zájmu zachování anonymity vaše jméno v článku změnit.

Autor článku

Říkají mi sběratelka příběhů. Nebo taky, že jsem svou nadměrnou zvědavost přetransformovala v profesi...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).