Hlavní navigace

Ideálními turisty jsou senioři

Helena Singerová

Starší turisté ve věku od šedesáti let se výrazně podílejí na cestovním ruchu. V počtu přenocování za rok jsou evropští senioři dokonce o 15 % nad mladšími turisty. Nejenže se necítí staří, ale chtějí být i aktivní, za což může zejména lepšící se zdravotní péče. Vyhledávají především pobyty, které jim poskytují dostatek pohybu, například plavání a pěší i cykloturistiku. Hotely a jiná zařízení by se jim měla snažit vyjít vstříc a poskytovat jim komfort odpovídající jejich věku.  

Doba čtení: 1 minuta

Sport-relax-Cestovani-senior-01Starší turisté ve věku od šedesáti let se výrazně podílejí na cestovním ruchu. V počtu přenocování za rok jsou evropští senioři dokonce o 15 % nad mladšími turisty.

Nejenže se necítí staří, ale chtějí být i aktivní, za což může zejména lepšící se zdravotní péče. Vyhledávají především pobyty, které jim poskytují dostatek pohybu, například plavání a pěší i cykloturistiku. Hotely a jiná zařízení by se jim měla snažit vyjít vstříc a poskytovat jim komfort odpovídající jejich věku.  

Evropským seniorům stoupá životní úroveň a rádi si za lepší služby připlatí. Navíc mají spoustu možností, jak ušetřit. Například díky volnému času mohou cestovat mimo hlavní turistickou sezonu, kdy už jsou ceny mnohem příznivnější. Rádi rovněž nakupují dopředu, využívají tedy „first time“.

Informoval o tom CzechTourism.