Hlavní navigace

Farmářské tržiště Jiřák ruší do odvolání trhy kvůli počasí

7. 2. 2012

Sdílet

Tržiště na Jiřáku kapituluje před mrazem a dočasně přestává prodávat. „Bohužel nám počasí teď nehraje do karet,“ říká Jiří Sedláček ze sdružení Archetyp, provozující farmářské trhy na Jiřáku a Náplavce. Díky neustupujícím mrazům a sněhové nadílce se ruší farmářský trh, který si obyvatelé Vinohrad zvykli navštěvovat ve středu a v sobotu. „Snad tento stav nebude trvat dlouho a my budeme mít možnost brzy přivítat na tržišti jak farmáře, tak i nakupující. Věřím, že to bude již brzy,“ dodává Jiří…

Tržiště na Jiřáku kapituluje před mrazem a dočasně přestává prodávat.

„Bohužel nám počasí teď nehraje do karet,“ říká Jiří Sedláček ze sdružení Archetyp, provozující farmářské trhy na Jiřáku a Náplavce. Díky neustupujícím mrazům a sněhové nadílce se ruší farmářský trh, který si obyvatelé Vinohrad zvykli navštěvovat ve středu a v sobotu. „Snad tento stav nebude trvat dlouho a my budeme mít možnost brzy přivítat na tržišti jak farmáře, tak i nakupující. Věřím, že to bude již brzy,“ dodává Jiří Sedláček.

První velkou letošní akcí, na které se Farmářské tržiště Praha podílí, by měl být Žižkovský Masopust, plánovaný na 21. února 2012. „Věříme, že do této doby trochu rozmrzneme a užijeme si oslavu fašankových slavností, jak se patří,“ doufají pořadatelé. Farmářské tržiště Jiřák bude při oslavách Masopustu netradičně otevřeno v úterý a to od devíti hodin ráno do devíti hodin odpoledne. Návštěvníky čekají zabijačkové speciality a dobroty od farmářů. Nebude chybět muzika a tradiční průvod masek. 

Farmářské tržiště na Náplavce odsunulo – také kvůli mrazu – zahájení prodeje na 18. února. Počasí zatím trhům nepřeje, ale přesto se nějaké ještě najdou. A farmářské produkty najdete také na několika trzích v teple, pod střechou a několika kamenných prodejnách po celé ČR. Podívejte se kde:

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).