Hlavní navigace

Farmářské trhy - tento týden ve znamení českého česneku

22. 8. 2011

Sdílet

 Autor: SXC
Nejen česnek a cibuli od českých pěstitelů koupíte v tomto týdnu na farmářských trzích. Ožívají také místa, kde bylo přes prázdniny zavřeno. Podívejte se na kompletní přehled trhů.

Týden pro český česnek

Akci s názvem Týden pro český česnek a cibuli připravili pořadatelé na farmářském tržišti Jiřák (ve středu 24. srpna) a Kubáň (ve čtvrtek 25. srpna).

Tržiště fungují jako obvykle (více: Farmářské tržiště Jiřák, Farmářské tržiště Kubáň), obohacené budou o program s česnekovo-cibulovou tematikou, a to vždy od 10 do 16 hodin.

Kromě možnosti nákupu českého česneku a různých druhů cibule je pro návštěvníky připraven program a zboží s česnekovo-cibulovou tematikou a také běžný sortiment… více.

Přečtěte si: Kam zmizel český česnek?

Vše, co byste měli vědět o česneku – se dozvíte v Holešovicích

Z letního spánku se probouzí Holešovický farmářský trh v Praze 7, poprvé se opět koná v sobotu 27. srpna.

I tady je tento týden věnován českému česneku. Jak rozpoznat český česnek od asijského? Jak česnek nakupovat, uchovávat a zpracovávat? „Vše, co byste měli vědět o česneku“ – to je téma sobotních farmářských trhů v Pražské tržnici.

V Holešovicích pro­bíhají ale zeleninové trhy v hale 22 Pražské tržnice každý den kromě neděle. Jedná se o prodej čerstvých produktů na nej­větším tržišti v Praze, kde můžete nakoupit zeleninu a ovoce, med, koření, sýry, uzeniny, vejce či květiny. Počínaje sobotou 27. 8. se každý týden bude konat také zmíněný farmářský trh, na který přijíždějí prodejci z celých Čech a rozšíří tak stálý sortiment tržiště o další domácí produkty. Čeká vás na něm přes sto prodejců nabízejících  množství domácích produktů.

Tuto sobotu najdete prodejce také na oblíbeném Farmářském trhu na Kulaťáku v Praze 6, trhy tu přes prázdniny byly každou druhou sobotu, od 27. 8. se vracejí ke každotýdennímu rytmu. Farmáři budou prodávat své zboží každou sobotu až do konce října.

Připravili jsme pro vás přehled trhů, které se konají tento týden. Napište nám, jak jste byli spokojeni s jejich nabídkou!

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).