Hlavní navigace

Farmářské trhy - tento týden ve znamení českého česneku

Autor: SXC
Redakce

Nejen česnek a cibuli od českých pěstitelů koupíte v tomto týdnu na farmářských trzích. Ožívají také místa, kde bylo přes prázdniny zavřeno. Podívejte se na kompletní přehled trhů.

Doba čtení: 2 minuty

Týden pro český česnek

Akci s názvem Týden pro český česnek a cibuli připravili pořadatelé na farmářském tržišti Jiřák (ve středu 24. srpna) a Kubáň (ve čtvrtek 25. srpna).

Tržiště fungují jako obvykle (více: Farmářské tržiště Jiřák, Farmářské tržiště Kubáň), obohacené budou o program s česnekovo-cibulovou tematikou, a to vždy od 10 do 16 hodin.

Kromě možnosti nákupu českého česneku a různých druhů cibule je pro návštěvníky připraven program a zboží s česnekovo-cibulovou tematikou a také běžný sortiment… více.

Přečtěte si: Kam zmizel český česnek?

Vše, co byste měli vědět o česneku – se dozvíte v Holešovicích

Z letního spánku se probouzí Holešovický farmářský trh v Praze 7, poprvé se opět koná v sobotu 27. srpna.

I tady je tento týden věnován českému česneku. Jak rozpoznat český česnek od asijského? Jak česnek nakupovat, uchovávat a zpracovávat? „Vše, co byste měli vědět o česneku“ – to je téma sobotních farmářských trhů v Pražské tržnici.

V Holešovicích pro­bíhají ale zeleninové trhy v hale 22 Pražské tržnice každý den kromě neděle. Jedná se o prodej čerstvých produktů na nej­větším tržišti v Praze, kde můžete nakoupit zeleninu a ovoce, med, koření, sýry, uzeniny, vejce či květiny. Počínaje sobotou 27. 8. se každý týden bude konat také zmíněný farmářský trh, na který přijíždějí prodejci z celých Čech a rozšíří tak stálý sortiment tržiště o další domácí produkty. Čeká vás na něm přes sto prodejců nabízejících  množství domácích produktů.

Tuto sobotu najdete prodejce také na oblíbeném Farmářském trhu na Kulaťáku v Praze 6, trhy tu přes prázdniny byly každou druhou sobotu, od 27. 8. se vracejí ke každotýdennímu rytmu. Farmáři budou prodávat své zboží každou sobotu až do konce října.

Vitalia_narozeniny

Připravili jsme pro vás přehled trhů, které se konají tento týden. Napište nám, jak jste byli spokojeni s jejich nabídkou!

Vše o farmářských trzích najdete u nás: