Hlavní navigace

Místo skládky u Říčanského potoka je nový park

31. 8. 2010

Sdílet

Na místě černé skládky kolem Říčanského potoka byl včera otevřen nový park. Na ploše 2,5 ha je vysázeno více než 20000 m2 nové zeleně, vznikl tu zcela nový okrasný rybníček napájený právě Římanským potokem a celá řada můstků.  „Dubečský park zcela respektuje původní charakter krajiny. Aby mohl vzniknout, bylo třeba zlikvidovat černou skládku a celkově revitalizovat 26 000 m2 rumišť a náletových ploch, které po desetiletí hyzdily tuto okrajovou část Prahy. Výsledek, který dnes můžeme vidět, je…

Na místě černé skládky kolem Říčanského potoka byl včera otevřen nový park. Na ploše 2,5 ha je vysázeno více než 20000 m2 nové zeleně, vznikl tu zcela nový okrasný rybníček napájený právě Římanským potokem a celá řada můstků. 

„Dubečský park zcela respektuje původní charakter krajiny. Aby mohl vzniknout, bylo třeba zlikvidovat černou skládku a celkově revitalizovat 26 000 m2 rumišť a náletových ploch, které po desetiletí hyzdily tuto okrajovou část Prahy. Výsledek, který dnes můžeme vidět, je podle mě přesně to, co bychom chtěli vytvořit i na jiných místech hlavního města, které se potýkají s podobným problémem,“ říká k projektu náměstek primátora hlavního města Prahy Ing. Pavel Klega.

Návštěvníkům Přírodního parku Dubeč usnadní orientaci mezi novými záhony, okrasnými keři a stromy, řada rozcestníků a informačních tabulí. K odpočinku v této oáze klidu mohou využít parkové lavičky a kruhové vyhlídkové odpočívadlo. Dominantním architektonickým prvkem je vyhlídková věž, která umožňuje rozhled po jednotlivých částech parku, a stupňovitý amfiteátr.

Seriál: Tip na výlet

„Věřím, že pro návštěvníky parku se toto místo stane místem odpočinku a zábavy, například děti určitě zaujme přírodní bludiště s vyhlídkou,“ dodává Ing. Pavel Klega.

Park je z největší části bezbariérový a u hlavního vchodu je i parkoviště pro návštěvníky ze vzdálenějších míst. Projekt Přírodního parku Dubeč byl podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj, z rozpočtu hlavního města Prahy a státními fondy.

Zdroj: Magistrát hl. města Prahy

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).