Hlavní navigace

Děti před televizi nepatří

3. 3. 2009

Sdílet

Britská studie zkoumala 3 000 dětí ve věku od narození do jedenácti let a došla k závěru, že je dvojnásobně vyšší výskyt astmatu u těch dětí, které stráví více než dvě hodiny denně před televizí. Spoluautor studie Dr James Paton říká, že hlavním důvodem není televize jako taková, ale spíše lenost dětí. Plíce mohou být zdravé, pokut dýcháte zhluboka. Jenže toho lze dosáhnout hlavně při cvičení, nikoli sezením u televize.

Britská studie zkoumala 3 000 dětí ve věku od narození do jedenácti let a došla k závěru, že je dvojnásobně vyšší výskyt astmatu u těch dětí, které stráví více než dvě hodiny denně před televizí.

Spoluautor studie Dr James Paton říká, že hlavním důvodem není televize jako taková, ale spíše lenost dětí. Plíce mohou být zdravé, pokut dýcháte zhluboka. Jenže toho lze dosáhnout hlavně při cvičení, nikoli sezením u televize.

Někteří rodiče nechávají děti vysedávat před televizí v přesvědčení, že je to dobré pro rozvoj mozku a vzdělávání. Ve skutečnosti to, dle jiných studií, zpomaluje například rozvoj řeči.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).