Názory k článku
„Být nemocný“ je něco jiného než „mít nemoc“

jehovista
jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
25. 10. 2010 0:46 Nový

par otazek

celé vlákno

Co je to prazdna kalorie a jak nas ohrozuje elektromagneticke zareni(ted predpokladam, ze autor ma na mysli neskodne zarice typu radio, mobil, atd...).

Richard Gilík
Richard Gilík (neregistrovaný) ---.148.broadband9.iol.cz
25. 10. 2010 8:17 Nový

Re: par otazek

celé vlákno

Prázdné kalogire obsahují jen energii bez minerálů, aminokyselin, vitamínů... Jedná se např. o alkohol.

O škodlivosti záření se dočtete např. na:
http://diskuse.abecedazdravi.cz/alternativni-metody-lecby/skodi-mobilni-telefony

http://www.celostnimedicina.cz/cim-skodi-mobilni-telefony-nasemu-zdravi.htm

jehovista
jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
25. 10. 2010 10:33 Nový

Re: par otazek

celé vlákno

Takze prazdne kalorie jsou v podstate tuky a cukry(pod tim alkoholem tusim alkoholicky napoj a ne chemickou latku)?
Ty odkazy me ale rozstipaly :D - clanek od cloveka, ktery se zivi prodejem pochybnych(nechci rici rovnou nesmyslnych) "ochrannych" pomucek proti "škodlivé neelektromagnetické složce záření", to je vtip, ne?

Richard
Richard (neregistrovaný) ---.148.broadband9.iol.cz
25. 10. 2010 11:28 Nový

Re: par otazek

celé vlákno

Alkohol jako chemická látka je příkladem zcela prázdné kalorie. Neobsahuje žádné živiny, pouze energii. Alkoholické nápoje obsahují dostatek energie, ale živin jen málo - např. pivo obsahuje nějaké vitaminy B. V tucích jsou též nějaké vitamíny (ADEK). Čili byla řeč o málo výživných potravinách, ano řekněme cukry, tuky, alkoholické nápoje...

Informací o škodlivosti záření si snadno vygooglujete spoustu jiných. V článku uvádím odkaz na Markův fejeton. P. Marek není žadným prodejcem a dochází k témuž:
http://blog.baraka.cz/2010/08/zdravi-skodlive-wi-fi/

Tonda aura:73
25. 10. 2010 14:33 Nový

Re: par otazek

celé vlákno

Spíše úsměvné články pochybných autorů bez jediné citace a odkazu na zdroj. Papír a web ještě snáze snese naprosto cokoliv.

Efs
Efs (neregistrovaný) 85.93.97.---
25. 10. 2010 8:30 Nový

Re: par otazek

celé vlákno

Neškodné zářiče – podle osvědčeného hesla: "Co není vidět, to neexistuje". Co třeba změny struktury molekul (např. isomerizace)? Mohu odkázat na knihu Výživa pro člověka a Zemi (Christian Opitz) – ukázka zde a třeba ještě tento článek... Uspokojíme se tím, že záření nepřekročilo hygienickou normu (a i kdyby, stejně si to skoro nikdo nedokáže ověřit, změřit) a (téměř) všichni budou spokojeni.

Pohoda, hezký den

jehovista
jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
25. 10. 2010 10:40 Nový

Re: par otazek

celé vlákno

Ono totiz existuje i neco jako prirozene zareni, ktere je z valne vetsiny tvoreno casti kosmickeho zareni, ktere propusti nase atmosfera a magneticke pole. Radio a wifi se v tom bez problemu ztrati - mobil u ucha uz predstavuje nezanedbatelny vykon, ale jeste nikdo neprokazal, ze to ohrivani tkane ma na mozek jiny vliv, nez kdyz se ohriva prirozenou cestou(treba tim, ze mi do xichtu prazi slunce)

Efs
Efs (neregistrovaný) 85.93.97.---
25. 10. 2010 13:37 Nový

Re: par otazek

celé vlákno

Přesně tak, přirozené záření existuje, jenže to, na rozdíl od toho umělého, téměř nemůžeme ovlivnit. A opět to zavání zjednodušeným přístupem, tedy dáváním rovnítka mezi „nepatrný“ a „zanedbatelný“. A navíc skutečně záleží na vzdálenosti zdroje záření.

Pracuji v elektrotechnice. Občas se dostanu do laboratoře na měření EMC, zejména EMI (elektromagnetické interference) neboli měření elektromagnetického vyzařování přístrojů. Měří se napřed pozadí (to, co proniklo zvenku a nesouvisí s tím zařízením) a celková radiace, aby se vyjádřilo, kolik "dává" měřený přístroj. Měření chvíli trvá, bývá čas na kousek řeči a člověk se dozví, co se všechno měří, proč tamní pracovníci neradi nosí mobily u sebe apod.

I kdyby někdo prokázal škodlivý vliv, je snadné jej umlčet. Jednoduše se objedná jiná vědecká studie, která to popře, patřičně se to rozmázne v médiích... O tom se pochopitelně moc nemluví a nepíše. To v Mladé frontě nenajdete. Bylo by to šíření poplašné zprávy. Omezilo by to příjmy výrobců, zdravotních pojišťoven, farmaceutických chemiček, pohřebních ústavů, snížil by se HDP...

Pohoda, hezký den

jehovista
jehovista (neregistrovaný) 194.213.54.---
25. 10. 2010 14:46 Nový

Re: par otazek

celé vlákno

Uz to zacalo. Ted nas jeste ocipuji jestirci a Astar Seran zachrani vsechny hodne lidi a odveze je na doutnikovych lodich za lepsim zivotem.

Jiří
Jiří (neregistrovaný) ---.ctu.cz
25. 10. 2010 8:21 Nový

Moc pěkný článek.

celé vlákno

Naprosto souhlasím. Jen dotaz: Jsou děti, které jedí sladkosti, zdravější proto, že jedí sladkosti, nebo proto, že jedí méně umělých sladidel a dalších chemických škodlivin v "light" potravinách?

Richard Gilík
Richard Gilík (neregistrovaný) ---.148.broadband9.iol.cz
25. 10. 2010 9:29 Nový

Re: Moc pěkný článek.

celé vlákno

Tu informaci o sladkostech jsem měl z "Lexikonu populárních omylů". Jako možné vysvětlení tam uváděli, že děti, které jedí sladkosti, nejedí tolik tuků.