Hlavní navigace

Číňané přišli na to, jak zužitkovat nedopalky

18. 5. 2010

Sdílet

Čínská věda se blýskla zvláštním objevem. Cigaretové nedopalky mohou uchránit ocelové potrubí před zreznutím.  Technologie zpracování zbytků cigaret, o níž informovalo odborné periodikum Industrial and Engineering Chemistry Research, je prý navíc ekonomicky soběstačná. Protože se cigaretové nedopalky vyskytují téměř všude tam, kde se pohybuje větší množství lidí, nebude o tuto surovinu nouze. Každý rok kuřáci vyprodukují asi 4,5 trilionu nedopalků. To že s nápadem dalšího zpracování vajglů…

Čínská věda se blýskla zvláštním objevem. Cigaretové nedopalky mohou uchránit ocelové potrubí před zreznutím. 

Technologie zpracování zbytků cigaret, o níž informovalo odborné periodikum Industrial and Engineering Chemistry Research, je prý navíc ekonomicky soběstačná.

Protože se cigaretové nedopalky vyskytují téměř všude tam, kde se pohybuje větší množství lidí, nebude o tuto surovinu nouze. Každý rok kuřáci vyprodukují asi 4,5 trilionu nedopalků. To že s nápadem dalšího zpracování vajglů přišli právě Číňané, není náhoda. Třetina všech cigaret se totiž vykouří právě tam. 

Čtěte téma:Kouření  – drahý zloděj dětí a krásy

Kouříte? Pak zbytečně mrháte penězi za protivráskové krémy a také za snahu otěhotnět …

Recyklace nevábných stop po kuřácích by navíc nebyla přínosem jen z estetického hlediska, ale hlavně by přispěla k ochraně životního prostředí.

Někoho to možná překvapí, ale rozložení jednoho vajglu trvá moři patnáct let,  přičemž karcinogeny, které do sebe použité cigaretové filtry při kouření nasají, jsou pro ryby vysoce toxické.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Čtěte téma:Pasivním kuřákům hrozí i smrt

Pro zákaz kouření v restauracích a barech je většina obyvatel České republiky. Ohrožuje pasivní kouření skutečně naše zdraví?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).