Hlavní navigace

České ženy trpí pocitem méněcennosti

Redakce

Skutečnost, že moderní kult krásy nahého těla je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, dokládá i aktuální průzkum společnosti SANEP. Většina českých žen se totiž za své nahé tělo. Naopak čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají. Podle internetového průzkumu společnosti SANEP na reprezentativním vzorku 9260 dotázaných ve věkové kategorii 18–69 let, se za své nahé tělo stydí 58,7 procenta dotázaných žen, mužů pouze 32,4 procenta.

Doba čtení: 1 minuta

Skutečnost, že moderní kult krásy nahého těla je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, dokládá i aktuální průzkum společnosti SANEP. Většina českých žen se totiž za své nahé tělo. Naopak čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.

Podle internetového průzkumu společnosti SANEP na reprezentativním vzorku 9260 dotázaných ve věkové kategorii 18–69 let, se za své nahé tělo stydí 58,7 procenta dotázaných žen, mužů pouze 32,4 procenta.

Vitalia_narozeniny

Čtěte také: Spíte nazí, nebo v pyžamu?

Nahých spáčů je čím dál víc. Svoje tělo neobalují žádným pyžamem, ale jen peřinou. A tvrdí: Nic lepšího a zdravějšího není. Je to pravda? Je vůbec spaní bez prádla hygienické? A mají naháči lepší sexuální život než ti v pyžamech?

Obdobně je tomu s pocitem méněcennosti, kdy ze svého nahého těla trpí komplexem 51,4 procenta žen, zatímco zakomplexovaných mužů je 15,8 procenta. Největší problémy se svým nahým tělem a s pocity méněcennosti mají mladí lidé, zejména pak ženy ve věku 18–25 let. Výjimkou však nejsou ženy ve věku 30–38 let.

Více v tiskové zprávě.