Hlavní navigace

Češi svou dovolenou prolenoší doma

29. 6. 2009

Sdílet

Podle průzkumu společnosti Median, která před týdnem zpovídala přes pět stovek respondentů, Češi nejraději svou dovolenou prolenoší. Během tvou až tří týdnů volna nechtěji žádné velké aktivity ani výdaje. Informoval o tom server iDnes.cz. U Čechů tak vzrůstá obliba jednodenních výletů, návštěvy příbuzných nebo pobyt na chatě. Také letošní špatné počasí s prudkými lijáky, ekonomická krize a katastrofální povodně na východě a jihu země způsobily, že Češi raději prožijí dovolenou doma.

Podle průzkumu společnosti Median, která před týdnem zpovídala přes pět stovek respondentů, Češi nejraději svou dovolenou prolenoší. Během tvou až tří týdnů volna nechtěji žádné velké aktivity ani výdaje. Informoval o tom server iDnes.cz.

U Čechů tak vzrůstá obliba jednodenních výletů, návštěvy příbuzných nebo pobyt na chatě. Také letošní špatné počasí s prudkými lijáky, ekonomická krize a katastrofální povodně na východě a jihu země způsobily, že Češi raději prožijí dovolenou doma.

Menší zájem je také o dětské letní tábory. I když mnohým školákům rozdali učitelé vysvědčení už v pátek, u sebe doma si je nechá více než polovina rodičů.

Podle odborníků se letos nedá očekávat ani trend loňského roku, kdy o letních prázdninách poprvé trávilo dovolenou více Čechů v cizině než doma. „Očekáváme, že počet dovolených v zahraničí poklesne. Už teď máme u prodeje zahraničních zájezdů propad o deset procent, u leteckých to je dokonce o pětadvacet procent,“ říká Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).