Hlavní navigace

Čeká nás regenerace panelových sídlišť

15. 4. 2010

Sdílet

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace z rozpočtu ministerstva na bydlení v roce 2010. Celkem 433 milionů korun bude rozděleno mezi 254 projektů. Podpora bydlení směřuje do čtyř hlavních oblastí, mezi které patří opravy domovních olověných rozvodů nebo regenerace panelových sídlišť.  Obyvatelé sídlišť vybraných obcí si rozdělí 155 milionů korun, které jsou určené na renovaci veřejných prostranství, parkovišť, komunikací a veřejné zeleně.

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace z rozpočtu ministerstva na bydlení v roce 2010. Celkem 433 milionů korun bude rozděleno mezi 254 projektů. Podpora bydlení směřuje do čtyř hlavních oblastí, mezi které patří opravy domovních olověných rozvodů nebo regenerace panelových sídlišť. 

Obyvatelé sídlišť vybraných obcí si rozdělí 155 milionů korun, které jsou určené na renovaci veřejných prostranství, parkovišť, komunikací a veřejné zeleně.

Další peníze poputují do oblasti výstavby technické infrastruktury – dotaci získalo všech 108 doručených žádostí. Obce dostanou na vybudování dopravní a technické infrastruktury pozemků určených k výstavbě bytových a rodinných domů celkem 112,5 milionů ko­run.

Dotace na byty pro seniory a další sociálně slabé skupiny činí 151 milionů korun. Peníze budou rozděleny mezi 38 obcí. Sociální byty tak budou moci postavit například v Chudenicích na Plzeňsku či v Havrani na Ústecku.

„Celkový počet žádostí o dotace ukazuje, že je o programy rozvoje bydlení MMR velký zájem. Dotační tituly pro podporu bydlení z kapitoly MMR jsou pro letošní rok vyčerpány. Obce, které dotaci nedostali jsou vedeny jako náhradníci pro případ uvolnění dalších prostředků. Peníze na rozvoj bydlení mohou žadatelé získat ještě z programů SFRB,“ uvedl ministr Rostislav Vondruška.

V letošním roce obdrželo ministerstvo celkem 327 žádostí na financování podpory bydlení z dotačních programů MMR. Další výzva k podávání žádostí o dotace z Programu podpory bydlení MMR bude vyhlášena na přelomu tohoto roku. V současné době je stále možné žádat o dotace z programů Státního fondu rozvoje bydlení.

Seznam všech schválených žádostí je dostupný na webu MMR.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).