Hlavní navigace

Britové už mají na olympiádu 500 milionů liber. Z loterie.

21. 4. 2010

Sdílet

Dva roky před zahájením letních olympijských her v Londýně se britská Národní loterie pochlubila, že na hry vydělala už 500 milionů liber. Peníze se podařilo získat z různých zdrojů, zejména díky speciálním hrám jako Dream Number. Na oslavu dosažení pětisetmilionové hranice spustila Národní loterie herní webovou stránku, kde si každý může otestovat své olympijské a paralympijské znalosti a ještě k tomu vyhrát některou z cen. Například zpáteční cestu do Sydney pro dva s ubytováním na 14 dní,…

Dva roky před zahájením letních olympijských her v Londýně se britská Národní loterie pochlubila, že na hry vydělala už 500 milionů liber. Peníze se podařilo získat z různých zdrojů, zejména díky speciálním hrám jako Dream Number.

Na oslavu dosažení pětisetmilionové hranice spustila Národní loterie herní webovou stránku, kde si každý může otestovat své olympijské a paralympijské znalosti a ještě k tomu vyhrát některou z cen. Například zpáteční cestu do Sydney pro dva s ubytováním na 14 dní, kapesným tisíc liber a navrch s 12megapixelovým fotoaparátem Panasonic.

Čtěte téma: Olympionici nejsou zdraví

A nejen to, vlastně dokážou být úplně padlí na hlavu … 

Hra se jmenuje The Games Brain Of Britain a najdete ji na adrese http://gamesbra­in.national-lottery.co.uk/. Smyslem hry je najít největší britské odborníky na olympijskou a paralympijskou tematiku. Roli hraje nejen znalost, ale také rychlost, s jakou soutěžící vyplní test.

Tváří kampaně je britský veslař Steve Redgrave, který vybojoval zlatou medaili na pěti po sobě jdoucích olympijských hrách. „Získat pět set milionů liber na hry dva roky před jejich začátkem, to je prostě fenomenální úspěch,“ okomentoval výtěžek Redgrave. Zároveň nezapomněl zmínit soutěž v hledání olympijského experta. „Doufám, že se do ní zapojí co nejvíce Britů. Bude fascinující zjistit, jak moc lidé olympiádou žijí s blížícím se začátkem her.“

Čtěte téma: Kolik spánku potřebují fanoušci olympiády?

Bylo by zajímavé zjistit, jak v době olympiády klesá produktivita práce …


Čtěte téma: Causa Nikola Sudová: Stojí olympijská medaile za riziko?

Má vůbec smysl takto riskovat?

Zdroj: Olympic.cz – oficiální stránky Českého olympijského vý­boru

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).