Hlavní navigace

Blíží se březen, měsíc čtenářů, knihovny chystají novinky

28. 2. 2011

Sdílet

Měsíc březen bude tradičně patřit čtenářům. Knihovny chystají pro své návštěvníky různé projekty a novinky. Budou organizovat autorská čtení spisovatelů, vyhlašovat soutěže o nejaktivnějšího čtenáře roku nebo organizovat maraton čtení a čtení na netradičních místech. Projekt koordinuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP), oznámil to agentuře ČTK s tím, že program si určují jednotlivé knihovny.

Měsíc březen bude tradičně patřit čtenářům. Knihovny chystají pro své návštěvníky různé projekty a novinky.

Budou organizovat autorská čtení spisovatelů, vyhlašovat soutěže o nejaktivnějšího čtenáře roku nebo organizovat maraton čtení a čtení na netradičních místech. Projekt koordinuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP), oznámil to agentuře ČTK s tím, že program si určují jednotlivé knihovny.

Novinky chystá pro své čtenáře třeba Městská knihovna v Praze. V druhé polovině března plánuje otevřít druhý pražský bibliobox.

Jste moc zaměstnaní? Vracejte knihy do plechového boxu

Jde o plechovou schránku umístěnou u budovy knihovny, do níž mohou čtenáři časově neomezeně odkládat vypůjčené knihy. Sloužit by měly zejména velmi zaměstnaným a zapomětlivým čtenářům, kteří nestíhají přijít do knihovny v otevírací hodiny. Box bude umístěn u pobočky na Opatově. První taková schránka už funguje u vchodu NTK3 Národní technické knihovny v Praze Dejvicích.

Městská knihovna v Praze zároveň čtenářům nabídne více počítačů v učebnách, rozšíří Wi-Fi pokrytí a zaměří se na propagaci půjčování čteček e-knih. Knihovna má k dispozici 14 čteček různého typu a funkcí, dvě k vyzkoušení v knihovně, 12 se půjčuje domů. Poskytuje je na 14 dní čtenářům nad 18 let, kteří jsou v knihovně zapsáni přes rok a nemají vůči ní závazky.

Více informací k akcím Březen – měsíc čtenářů zveřejňují webové stránky svazu knihovníků (www.skipcr.cz).

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).