Hlavní navigace

Atlas památek Prahy pro handicapované

12. 5. 2010

Sdílet

Pražský magistrát vydává aktualizovaný Atlas přístupnosti Pražské památkové rezervace pro osoby s omezenou schopností pohybu. „Atlas přiblíží pražské památky handicapovaným osobám. Lidé s omezenou schopností pohybu dostanou díky pražskému magistrátu do rukou druhé aktualizované vydání atlasu pražských památek, který je podrobně informuje o tom, jaká je míra přístupnosti jednotlivých památek,“ řekl radní pro kulturu Ondřej Pecha.

Pražský magistrát vydává aktualizovaný Atlas přístupnosti Pražské památkové rezervace pro osoby s omezenou schopností pohybu.

„Atlas přiblíží pražské památky handicapovaným osobám. Lidé s omezenou schopností pohybu dostanou díky pražskému magistrátu do rukou druhé aktualizované vydání atlasu pražských památek, který je podrobně informuje o tom, jaká je míra přístupnosti jednotlivých památek,“ řekl radní pro kulturu Ondřej Pecha.

„Bylo vydáno celkem pět tisíc výtisků v česko-anglické jazykové mutaci. Všechny památky a oblasti uvedené v atlasu prošli osobně zaměstnanci Pražské organizace vozíčkářů. Pro osoby s omezenou schopností pohybu je tato mapa obrovsky důležitá. Jednotlivé památky jsou rozděleny na přístupné bez pomoci, přístupné s pomocí a nepřístupné,“ informoval dále radní a dodal: „Obrovský podíl na přípravě atlasu má především Pražská organizace vozíčkářů. Přehled klíčových informací v atlase zjednodušuje systém piktogramů, které byly pro atlas vytvořeny na základě dlouholetých zkušeností Pražské organizace vozíčkářů s mapováním přístupnosti města.“ 

Čtěte téma: Patří „parkinson“ za volant?

Třesou se, neovládají své tělo, sotva chodí… Lidé s Parkinsonovou chorobou přitom běžně usedají za volant. Auto je pro ně „druhýma nohama“. Řídí ale bezpečně?

Nedílnou součástí atlasu jsou také informace o tom, kde jsou pro handicapované osoby vyhrazena parkovací místa a trasy nízkopodlažních spojů. Atlas je v měřítku 1:4000, což umožní přehlednou orientaci v ulicích.

Projekt atlasu přístupnosti pro osoby s omezenou schopností pohybu navazuje na magistrátní koncepci, v rámci které byly a budou vydávány specifické mapy pro nevidomé a slabozraké.

Zájemci si atlas mohou vyzvednout v budově magistrátu na přepážce odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu č. 20 v přízemí Škodova paláce v Jungmannově ulici na Praze 1.

Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy

K tématu: Doprava osob se sníženou pohyblivostí

Rada hlavního města navýšila rozpočet na pražskou integrovanou dopravu o 4 200 000 korun. Peníze půjdou na mikrobusovou linku pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).