Hlavní navigace

Dopisy s adresou "Ježíšek, nebe"

17. 12. 2010

Sdílet

 Autor: SXC
Už jste psali Ježíškovi? Ne?! Ještě máte trochu času. Mluvila jsem totiž s jeho úředníky a ti tvrdí, že vyřídit stihnou všechna přání došlá do třiadvacátého prosince.

Pokud to náhodou nevíte, Ježíšek má dva zaměstnance a na Vánoce najímá ještě dva brigádníky, ochotné pomoci zdarma. To aby zvládl všechnu tu poštovní administrativu spojenou s návalem dopisů plných přání, co kdo chce pod stromeček.

Nevěříte? Tak to zkuste a napište mu.

Jen do úterka čtrnáctého jsme vyřídili 286 kilo dopisů. A dnes přišlo dalších 45 kilo. My totiž dopisy nesčítáme, jednodušší je počítat je na kila,“ říká Iva Králová, vrchní pobočnice Ježíška na poštovně v Božím Daru v Krušných horách.

Čtěte také: Červená kniha – dar nedar

„…ta kniha je pro kohokoli, jen ne pro normálního člověka…“ Chci ji!

Ježíškovi nevadí nepřesná adresa

Právě tady se každoročně scházejí všechna přání vhozená do schránky a určená Ježíškovi.


Autor: Isifa.cz

Dojdou, i když neznáte přesnou adresu. Vůbec nevadí, napíšete-li třeba Ježíšek – nebe, za mráčkem číslo pět. Jsou tu na to zvyklí, dopis rozbalí, orazítkují speciálním razítkem a pošlou zpátky, aby odesílatel věděl, že Ježíšek jeho přání zaregistroval a zařadil do nebeské kartotéky. Něco jako „Viděl jsem a zařídím“.

Jen nezapomeňte napsat zpáteční adresu, to ať Ježíšek ví, kam dárky přinést (a kam poslat zpět orazítkovaný dopis).

Pouze Ježíškovi pomocníci, totiž zdejší úředníci jsou jediní, kdo smějí otevírat a číst cizí dopisy. Protože pošta sama je jejich adresátem. Přesněji řečeno poštovna, protože pošta na Božím Daru už není, tady skoro končí svět a k nebi je tu blízko – malá pohádková obec se totiž nachází 1 028 metrů nad mořem.

Oficiální adresa Ježíškovy pošty:

Český Ježíšek
Boží Dar 1
Boží Dar 362 62

Napíšete a vrátí se vám orazítkované přání


Autor: Ježíšek

„Letošní razítko má větvičku svázanou mašlí a taky přijde po Vánocích do poštovního muzea. Každý rok máme jiné razítko,“ chlubí se Iva Králová. Jednou to je kostelík, jindy vánoční stromeček či rolničky.

Práce je teď na Božím Daru jako na kostele, už jen rozbalovat všechna ta přání z obálek je fuška. „Chodí nám sem vypomáhat lidé z Neklidu, jinak by se to nedalo zvládnout. Dva lidé pak dvanáct hodin denně razítkují poštu a odesílají ji zpět. To už se vám pak o razítkách i zdá,“ směje se Iva Králová.

Tradice dopisů Ježíškovi tady začala před sedmnácti lety. „A neskončí, kdo by u nás Ježíškovi jinak pomáhal?“ říká Iva Králová.

Ježíšek má však pobočky ve všech zemích na světě. Třeba u sousedů v Německu se vánoční pošta schází v největší ježíškovské poště Christkindlu u Steyru a ročně tu vyřídí přes dva miliony poslaných přáníček.

Takže jestli chcete psát Ježíškovi, můžete dopis sice dát za okno, ale tam vám ho nebeští pomocníci neorazítkují. Není lepší mít svá přání stvrzená i jaksi úředněji otiskem razítka? Jen to musíte udělat rychle.

Letos stihneme vyřídit všechna přání došlá do třiadvacátého prosince,“ dodává Ježíškova pomocnice Iva Králová.  

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).