Hlavní navigace

3D televizory nezpůsobují oční vady, ale můžou je uspíšit

Redakce

Chystáte si pod stromeček nadělit 3D televizor se stereoskopickými brýlemi? Pokud trpíte nějakou oční vadou, měli byste se nejprve poradit se svým očním lékařem, zda to je vůbec vhodné. Některým lidem by mohlo nadměrné sledování 3D televizoru vyvolat určité oční potíže a u diváků s dispozicí k epilepsii výjimečně záchvat. „Záleží však na individuálních případech, na předchozích očních i celkových onemocněních, určité predispozici,“ říká v rozhovoru pro server DigiZone.cz primář očního oddělení…

Doba čtení: 1 minuta

Chystáte si pod stromeček nadělit 3D televizor se stereoskopickými brýlemi? Pokud trpíte nějakou oční vadou, měli byste se nejprve poradit se svým očním lékařem, zda to je vůbec vhodné.

Některým lidem by mohlo nadměrné sledování 3D televizoru vyvolat určité oční potíže a u diváků s dispozicí k epilepsii výjimečně záchvat. „Záleží však na individuálních případech, na předchozích očních i celkových onemocněních, určité predispozici,“ říká v rozhovoru pro server DigiZone.cz primář očního oddělení pražské Fakultní nemocnice Motol Milan Odehnal.

Mezi rizikové skupiny lékař zahrnuje osoby s vadami zraku, epileptiky, lidi, kteří prodělali mozkovou mrtvici a také děti.

Preventivní vyšetření zraku dětí ukáže: Koukají na vás správně?

Celý rozhovor najdete na serveru DigiZone.cz.